Domowe sposoby na cienie pod oczami...

Cienie pod oczami wyglądają nieestetycznie, są oznaką zmęczenia, stresu lub choroby. Chciałybyśmy wyglądać pięknie, ale „coś” nam przeszkadza. Wysypiamy się, używamy kremów pod oczy a efekty... marne. Czy można się pozbyć cieni pod oczami? Poznaj domowe sposoby na poprawienie wyglądu skóry wokół oczu.


👉 Kiedy myślimy o domowych sposobach na cienie pod oczami, na myśl w pierwszej kolejności przychodzi nam z ogórek. I słusznie. Ogórki zawierają przeciwutleniacze, zmniejszają nie tylko opuchliznę, ale także zaczerwienienia, podrażnienia. Plastry ogórka przechowujemy w lodówce, następnie pozostawiamy je na oczach na około 30 minut. Efekt – ładniejsza, widocznie poprawiona skóra wokół oczu.

👉 Kolejnym, sprawdzonym domowym sposobem jest ziemniak. Także i plastry ziemniaka – przed zastosowaniem – chłodzimy w lodówce. Taki okład zadziała na skórę ściągająco, ponadto będzie skuteczny w pozbyciu się zatrzymanej wody pod oczami. A przecież o to nam chodzi.

👉 Mleko to kolejny sposób na walkę z cieniami. Wacik maczamy w mleku, następnie przykładamy do powieki i pozostawiamy nie dłużej jak kilkanaście minut. Okład z zimnego mleka zmniejszy opuchliznę.

👉 Rumianek znany z właściwości rozjaśniających, poradzi sobie także w przypadku cieni pod oczami. Okłady robimy dwa razy dziennie, przez kilkanaście dni. Wystudzone saszetki, które wcześniej zaparzyłyśmy w filiżance pod przykryciem – kładziemy na powieki, na mniej więcej 15 minut.

👉 Zimna woda, którą być może przyzwyczaiłyśmy się przemywać twarz rano także zmniejsza zaczerwienienia i opuchliznę. Podobny efekt dadzą przykładane zimne łyżki, które wcześniej wkładamy na kilkanaście minut do lodówki.

Domowe sposoby co prawda radzą sobie z problemem cieni pod oczami, ale trzeba pamiętać, że działają przez krótki czas. Pamiętajmy też o odpowiedniej ilości spożywanej wody – potrafi zdziałać cuda. Skóra będzie nawilżona, a niedoskonałości – zredukowane. Cienie pod oczami mogą być spowodowane zatrzymaniem zbyt dużej ilości płynów w organizmie.

Przyczyn cieni pod oczami może być kilka, należą do nich m.in.: uwarunkowania genetyczne, wiek, alergie. Zmniejszamy spożycie alkoholu i kawy, ograniczamy palenie papierosów, z umiarem przebywamy na słońcu. I na koniec – zmywamy makijaż po całym dniu!

Tekst dla: magazynfamilia.pl
Fot.: pixabay.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Niedoskonala-ja , Blogger