sobota, 18 marca 2017

Zdradzone zaufanie...- Brak zaufania zaczyna się od momentu kiedy zostało zburzone, czyli ktoś zdradził nas myślą, słowem, uczynkiem. Nic nie jest już takie samo i nigdy nie będzie – jeśli ktoś zadał nam ból. Każde rozczarowanie, zdrada, ból – zmienia naszą strukturę - mówi Ewa Guzowska - psycholog, psychoterapeuta, coach.

Problem zaczyna się dużo wcześniej - pierwsze i najważniejsze to akceptacja siebie takiej jaka jestem. To jest najważniejsze zadanie, które musimy po prostu odrobić aby być szczęśliwymi najpierw sami ze sobą, później z innymi. Inaczej się nie da. Można mówić sobie piękne słówka o zaufaniu, uczciwości, szczerości, ale to życie weryfikuje... A może tak wygodniej? Jedno życie na fejsie - idealne, piękne, cudowne, kolorowe... Drugie życie w rzeczywistości - tutaj nie da się zbyt wiele ukrywać. Można grać, ale ta gra kiedyś się skończy. A co wtedy?

- Najbardziej istotną sprawą wydaje się, to z jaką osobą mamy do czynienia np. jeśli prawda dla kogoś nie będzie wartością nadrzędną – można się spodziewać, że sytuacja się powtórzy – to tylko kwestia czasu. Zasadne wydaje się, że nie to jest najważniejsze, czego my oczekujemy od tej osoby – tylko jaka ta osoba jest sama w sobie – jeśli jest z gruntu prawdziwa, uczciwa, a coś wymknęło się spod kontroli – to wówczas jest szansa na powodzenie… - wyjaśnia psycholog E. Guzowska.

Mimo naszych chęci - nie z każdym da się porozmawiać...

- Zwłaszcza w sytuacji, kiedy nasze zaufanie zdradził ktoś, kogo kochamy… I tu jakby wracamy do początku,  wszystko ma sens i  jest  ważne, tym bardziej im osoby są bardziej świadome siebie. Wydaje się, że to takie proste, ale to tylko pozory.  Kiedy nie poświęcamy czasu na swój wgląd w samego siebie, sprawy nie są oczywiste – tak jak się wydaje - dodaje E. Guzowska.

Właśnie - jak się wydaje... Może nam się wydawać też, że ktoś się godny naszego zaufania. Później możemy tego bardzo żałować. Obyśmy mieli jak najmniej rozczarowań i nie ranili tych, którzy nam zaufali...  

Spokojnej nocy 😊

___
Fot.: Internet 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger