sobota, 29 lipca 2017

Przyjaźń damsko-meska. Czy jest to możliwe?

Z pewnością dla wielu z nas znana jest sytuacja kiedy podczas spotkania z przyjaciółkami pada pytanie: „Widać, że jesteś z nim szczęśliwa, tyle czasu ze sobą spędzacie. Będziecie w końcu razem?”. I to zaskoczenie przyjaciółek, kiedy odpowiadamy, że to tylko „przyjaciel”. Wprawdzie wychodzimy często, mamy mnóstwo tematów, podobne zainteresowania, ale żeby związek?Być może rzeczywiście bylibyśmy świetną parą, ale nasza relacja jest przyjacielska. On ma swoje życie – spełnia się zawodowo, ma pasje. Ona – szczęśliwa i zakochana w życiu, spontaniczna i zwariowana. Spotykają się od lat, mają wspólne tematy, zainteresowania. Uczą się od siebie, rozumieją i wspierają. Wychodzą razem do kina, na imprezę, na spacer. Ona pomaga wybrać mu nowy garnitur, on jej – suknię na galę. Wiedzą, że jest to taka więź, że zawsze mogą na siebie liczyć. Dzielą się ze sobą nie tylko radosnymi wiadomościami, ale mówią też o smutku. Rozumieją się bez słów. Czym właściwie jest przyjaźń? Czy możliwa jest przyjaźń damsko – męska? Wiele z nas jest żywym dowodem na to, że przyjaźń taka istnieje. Definicję przyjaźni określa się bliskimi, serdecznymi kontaktami, opartymi na wzajemnym zaufaniu i życzliwości.

Im więcej czasu ze sobą spędzamy, bardziej się poznajemy, znamy swoje sekrety i plany – tym bardziej powinniśmy się zastanowić nad tą relacją. Może warto zadawać sobie od czasu do czasu pytanie: „Czego szukam? Czego potrzebuję?”. Dla naszego dobra konieczna jest szczera odpowiedź... To przecież od nas zależy czy zdecydujemy się przenieść przyjaźń do sypialni...

Mężczyźni potrzebują, aby okazywać im szacunek, doceniać ich, osiągnięcia. Chcą czuć się ważni i potrzebni, podczas gdy kobiety oczekują zaufania, bliskości i tego, że ktoś je w końcu wysłucha. Wzajemnie uczą się rozumienia emocji, innego postrzegania spraw.

Czasami może mamy wrażenie, że słowo „przyjaciel” jest nadużywane. Wydaje się, że powinno ono określać te osoby, które są nam bliskie i wyjątkowe. Prawdziwa przyjaźń oparta jest przede wszystkim na zaufaniu i szczerości. Na początku każde z nich – ona i on – mogą zapewniać o czystej relacji, intencjach, ale każdą relację weryfikuje czas. Jeśli na którymś etapie relacji zabraknie uczciwości i zaufania – w końcu wyjdzie na jaw to, że jedna ze stron oczekuje czegoś więcej. I co wtedy? Tak jak w każdej relacji – a w przyjaźni szczególnie – trzeba rozmawiać. Otwarcie i szczerze!

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

4 komentarze:

  1. Przyjaźń damsko męska jest według mnie możliwa, ale.... w związku! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Pytanie tylko na jak długo taka "przyjaźń" jest tolerowana przez partnera przyjaciela ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger