czwartek, 10 maja 2018

Warto biegać?

Biegaj, bo...


🔥 ...będziesz zdrowsza. Jest to dobry sposób, aby chronić organizm przed przeziębieniem, ale również niektórymi rodzajami nowotworów (raka piersi, jelita grubego). Bieganie pomaga utrzymać w dobrej kondycji serce i płuca.

🔥 ...zredukujesz stres. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia. Ci, którzy biegają są szczęśliwsi.

🔥 ...pozbędziesz się niechcianych kilogramów. Zwykle jest to jedna z głównych motywacji początkujących biegaczy. Nie tylko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale również zbudujemy masę mięśniową i poprawimy metabolizm spoczynkowy.

🔥 ...to jeden z najtańszych sportów. Dobre buty, spodenki i T-shirt. Nie potrzebujemy żadnego karnetu, po prostu ruszamy w trasę.

🔥 ...nawiążesz nowe relacje. Poznasz nowych ludzi, którzy podobnie jak Ty – biegają, mają plany na przyszłość związane z udziałem w maratonach. A może właśnie nowi znajomi zmotywują Cię do udziału w imprezach biegowych?

🔥 ...to dobry sposób na złagodzenie napięcia przedmiesiączkowego.

🔥 ...bieganie wzmacnia poczucie własnej wartości. To czas aby Podczas biegu możesz spojrzeć na nasze  swoje sprawy i problemy z dystansu.

🔥 ...uczysz się dyscypliny. Dzięki temu, że w grafik wpiszesz bieg – nauczysz się lepszego zarządzania własnym czasem.

🔥 ...ochronisz swój wzrok. Naukowcy z Narodowego Laboratorium Lawrence  Berkeley udowodnili, że bieganie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia stanów zwyrodnieniowych narządu wzroku, które spowodowane są wiekiem i zaćmą (częściowym albo całkowitym zmętnieniem soczewki oka).

🔥 ...będziesz mieć kontrolę nad trądzikiem. Regularne bieganie powoduje obniżenie poziomu tłuszczu we krwi, a to hamuje działanie gruczołów łojowych.

🔥 ...będziesz lepiej spać. W walce z bezsennością dotlenienie oraz zmniejszenie niepokoju okazuje się skuteczne i owocuje nieprzerwanym snem.

🔥 ...możesz! Możesz wszystko! Możesz biegać wszędzie: wokół domu, w parku, w lesie, na plaży, po schodach w bloku. Zero ograniczeń! I naprawdę czujesz, że możesz wszystko!

Powodzenia! 🔥🔥🔥

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger