środa, 16 marca 2022

Właściwości szarego mydła

Pierwsze skojarzenia? Zwykła, szara, bezzapachowa - ogólnie - mało atrakcyjna kostka mydła... I raczej niezachęcająca do kupienia 😉 ale kiedy poczytamy o właściwościach szarego mydła – mimo jego wyglądu, będziemy chętnie po nie sięgać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ma wiele zalet, wśród, których króluje to, że działa łagodząco. Co jeszcze? 

pixabay.com/pl/

Szare mydło nie zawiera sztucznych składników czy substancji zapachowych, którymi kuszą inne, piękne i cudownie pachnące mydła. Mimo zapachu – często też wysuszają skórę, czy powodują uczulenia. Co z tego, że kupimy coś, co bardzo nam się podoba i kusi wyglądem czy zapachem, skoro będzie miało negatywny wpływ na naszą skórę i nie będziemy mogły go używać? Może właśnie szare mydło jest chętniej wybierane dlatego, że nie powoduje uczuleń, a jego zapach jest mało odczuwalny?

Ogromnym plusem stosowania szarego mydła jest też to, że możemy je używać do mycia całego ciała, również włosów. Kolejnym plusem jest to, że pomaga w walce z trądzikiem – ma właściwości antybakteryjne. Jednak ma też właściwości wysuszające, dlatego po kąpieli pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu skóry. Świetnie do tego – oprócz balsamów i kremów sprawdzą się świecie olejowe, które doskonale nawilżają skórę, a przy tym – pięknie pachną.

Szarym mydłem możemy myć również włosy, ponieważ nie uczula i nie otwiera łusek włosowych. Dobrze jest jednak stosować odżywki bądź maski, w celu zapobiegnięcia przed wysuszeniem włosów.

Inną właściwością szarego mydła jest to, że doskonale sprawdza się jako środek łagodzący obrzęki – pomaga przy stłuczeniach i skręceniach, zwichnięciach i uszkodzeniach stawów. Właściwości mydła przyspieszają proces regeneracji, pomagają skutecznie zmniejszyć obrzęki i opuchliznę – warto więc mieć je w domu na "czarną godzinę" 😉 

Do innych zalet szarego mydła zaliczamy również to, że jest hipoalergiczne, ale jest także świetnym środkiem piorącym, a nawet zwalcza szkodniki ogrodowe. Ponadto, szare mydło – jeśli naprawdę jakoś nie możemy się przekonać do kostki – jest też dostępne w płynie. Jest tanie i ogólnodostępne, ale godne polecenia, że względu na szereg zastosowań: pierze, myje i łagodzi.


___
Źródło: magazynfamilia.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger