wtorek, 19 kwietnia 2022

[ZAPROSZENIE] Dives in misericordia

archiwum prywatne 

Szanowni Państwo,

pragniemy zapowiedzieć i zaprosić na wydarzenie, którego celem jest odkrywanie na nowo Boga, jaki objawia się nam w Jezusie Chrystusie. Doskonałą okazją do tego wydaje się być nadchodząca Niedziela Miłosierdzia Bożego, a tekstem, którym chcemy się posłużyć, jest encyklika św. Jana Pawła II O Bożym Miłosierdziu Dives in misericordia z 1980 r. Chcemy zaprosić do wspólnej refleksji nad ideą Miłosierdzia Bożego, opartą na nauczaniu św. Jana Pawła II we wspomnianej encyklice. Wydaje się, że współczesny świat bardzo potrzebuje ukazywania prawdziwego oblicza Boga, z jakim zwraca się do człowieka. Choć może to dziwić, ale nadal po setkach lat głoszenia Ewangelii wciąż nie brakuje osób mających fałszywy, zniekształcony obraz Boga. Często we współczesnej kulturze ukazuje się Go jako demiurga, który stworzonym przez siebie światem i człowiekiem się nie interesuje, albo jako zimnego prawodawcę narzucającego człowiekowi swoje zasady, odbierającego mu wolność i szczęście. A przecież najwymowniejszym znakiem miłości i miłosierdzia Ojca wobec ludzkości jest Misterium Paschalne Jezusa Chrystusa. 

Zapraszamy więc wszystkich, także osoby obojętne, zdystansowane do Kościoła, do odkrywania Boga takim, jakim jest, jaki objawia się nam w osobie Jezusa Chrystusa. Także dziś, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, i tak wiele osób potrzebuje naszej pomocy, tym bardziej wskazane jest byśmy podjęli refleksję nad naszym sposobem naśladowania miłosierdzia Boga.

ks. Piotr Waleńdzik wraz z Aktorami


🍀  💛  🍀  💛  🍀


15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.30-18.30 Encyklikę czytają aktorzy: Dominika Chorosińska, Michał Chorosiński, Dariusz Kowalski, Joanna Zduń, Leszek Zduń, Jarosław Gajewski

18.30  Msza święta

🍀  💛  🍀  💛  🍀

PS. Wydarzenie oczywiście w par. Wszystkich Świętych, Pl. Grzybowski 3/5 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger