niedziela, 18 grudnia 2022

[KOMENTARZ] Wiara fajna i miła?

Bóg nie obiecuje, że nasze życie będzie łatwe. Obiecuje zaś, że będzie Emmanuelem - Bogiem z nami. Czy jesteś gotów na takie życie i takie wyzwania wiary?

pixabay.com/pl/

WIARA FAJNA I MIŁA?

Gdy czytamy niektóre historie ewangelicznych bohaterów, my już wiemy, że kończą się one happy endem, natomiast z ich perspektywy to, co przeżywali śmiało można by nazwać dramatem. 

Łatwo się nam czyta o tym, że anioł Gabriel zwiastował Maryi. Lecz ta scena to tylko jakby jedno zdjęcie/story z Instagrama, a co potem? Potem dziewięć miesięcy nocy ciemnej, dylematów i trudności. Jak to powiedzieć Józefowi? Co powiedzą inni? Co ten Pan Bóg planuje? Czy ja dam radę? Czy jestem godna takiej misji? A co jeśli zawiodę? Itp. 

I wiemy, że ta historia skończy się "happy endem", bo Jezus ostatecznie narodzi się. Znów ewangeliczna opowieść, jakby krótkie "story" na Instagrama, a potem kolejne pytania, wątpliwości i trudności. Wydawać by się mogło, że coś się uspokaja, a tu okazuje się, że jak się zamyka jedne drzwi "świętego spokoju", otwierają się inne. I tak jakby bez końca. 

NOCE I MOMENTY PRZEBŁYSKU

Jeśli chcesz iść za Jezusem, przygotuj się na wyzwania, trudności i doświadczenia, na zasadzie "Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenie!" (Syr 2, 1). 

Tak to już jest w życiu wiary, że więcej jest tam nocy ciemnych, ale za to radości i przebłyski światła są nie do opisania. Tak było i z Józefem, o którym dziś czytamy. Okrutne dylematy w sercu, co zrobić, co począć. Decyzja najsprawiedliwsza, na jaką się tylko zdobył, choć pewnie bolesna i trudna. I w końcu anioł w nocy - interwencja Boga - chwila jasności. 

Ale czy na pewno jasności? Czy już wszystko wie? Nie! Zna tylko KOLEJNY KROK. Ale to mu wystarcza. I tak do kolejnej nocy. 

NIE ZAZDROŚĆ INNYM WIELKICH INTERWENCJI BOGA

Ewangelia z dziś pokazuje nam, że jeśli pragniesz wielkich interwencji Boga w swoim życiu, to "ceną" za to jest wielka niepewność, ciemność i trudne decyzje. Czy mamy pragnąć wielkich interwencji Boga? Jak najbardziej! Bóg jest Bogiem żywym, który chce interweniować w naszym życiu. Im jednak bardziej spektakularna historia, tym kryje się za tym większa ciemność wiary, która prowokuje do wielkich i trudnych decyzji. 

Jeśli więc przeżywasz wielkie ciemności lub trudne sytuacje, albo długo na coś czekasz - trwaj cierpliwie w wierze, bo być może Bóg szykuje wielkie rzeczy. A jeśli chcesz tylko samych wielkich cudów, zapytaj siebie, czy jesteś świadom drugiej strony medalu i czy jesteś gotów przejść przez noc wielkimi decyzjami wiary. 

Bóg nie obiecuje łatwego życia, często wręcz trudne, ale za to piękne i szczęśliwe, bo jest to życie przeżyte razem z Nim - Emmanuelem, Bogiem z Nami. A ponieważ pełnia tego szczęścia to bycie z Panem na krzyżu - gotów jesteś tak blisko zjednoczyć się z Nim, czy też wolisz same fajerwerki?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger