sobota, 10 marca 2018

Świadkowa.Od zadań specjalnych?

💑 Przed ślubem

Obowiązki świadkowej zaczynają się na  długo przed weselem. W zależności od relacji świadkowej i Panny Młodej, może ona zostać poproszona o przygotowanie do ślubu – przede wszystkim pomoc w wyborze sukni ślubnej, bukietu, butów, biżuterii. Nie bez znaczenia będzie też porada w sprawie ślubnego makijażu, dekoracji i upominków dla gości. Świadkowa zawsze powinna służyć Pannie Młodej poradą, rozwiewać jej wątpliwości i dzielić radości. Jednym z ostatnich zadań świadkowej przed ślubem jest zorganizowanie niezapomnianego wieczoru panieńskiego, najlepiej na tydzień przed ślubem.💑 W dzień ślubu

Świadkowa przychodzi do domu Panny Młodej dużo wcześniej, aby pomóc jej w ostatnich przygotowaniach przed ślubem. Do najważniejszych zadań w ostatnich godzinach przed udaniem się do kościoła, należy przede wszystkim pomoc przy założeniu sukni ślubnej, welonu czy trenu. Gdy zajdzie taka potrzeba – świadkowa powinna też uspokoić stresującą się Pannę Młodą. W kościele także świadkowa składa podpis pod aktem zawarcia związku małżeńskiego – dlatego bardzo ważne jest to, aby nie zapomnieć dowodu osobistego! Po uroczystości stoi za Panną Młodą, aby wspólnie ze świadkiem – odbierać z rąk Państwa Młodych – bukiety i prezenty. Świadkowa odbiera kwiaty, książki, wina, świadek – koperty i karty z życzeniami. Kiedy już goście skończą składać nowożeńcom życzenia – świadkowa dba o gości weselnych – aby każdy pojechał na miejsce zabawy a przy stole zajął właściwe dla niego miejsce.

💑 W trakcie wesela

To do zadań świadkowej należy troska o Pannę Młodą. Dba aby Panna Młoda cały czas wyglądała przepięknie – jeśli zajdzie taka potrzeba – poprawia suknię, welon czy tren. Podaje chusteczkę, odbiera bukiet. Towarzyszy Pannie Młodej podczas wychodzenia do toalety, dba o nienaganny wygląd, w razie konieczności poprawia makijaż. To w kosmetyczce świadkowej nie zabraknie plastrów, zapasowych pończoch, chusteczek, pudru i wszystkiego, co mogłoby być potrzebne w „awaryjnej” sytuacji. To także świadkowa dba o to, aby Panna Młoda miała coś niebieskiego, pożyczonego i nowego. Świadkowa jest jedną z najważniejszych osób na weselu – szczególnie dla Panny Młodej. Podczas wesela świadkowie zachęcają gości do zabawy, ale sami również powinni angażować się w organizację zabaw. I obowiązkowo uczestniczyć w oczepinach!

💑 I na koniec...   

Świadkowa musi też wybrać własną kreację, ale ważne, aby nie zapomniała, że to Panna Młoda ma być gwiazdą, która będzie zwracać uwagę każdego gościa weselnego. Świadkowa nie może przyćmić blasku Panny Młodej 

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

2 komentarze:

  1. Byłam świadkową i wiem że to mega odpowiedzialna rola...musisz być wszędzie i robić wszystko hehe ;) zapraszam do mnie!

    OdpowiedzUsuń
  2. A właśnie do napisania tego tekstu zainspirowała mnie przyjaciółka, której została powierzona rola świadkowej 😉

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger