poniedziałek, 8 czerwca 2020

Gdzie jesteś, mój książę?

Wszyscy wiemy  jak odmieniło się życie Kopciuszka, kiedy poznała przystojnego księcia. Wiemy też, że życie to nie jest bajka, i trzeba twardo stąpać po ziemi. Można oczywiście marzyć o księciu jak z bajki, tylko czy jest to również gwarancja, że kiedy już go poznamy - całkowicie na lepsze i piękniejsze zmieni się nasze życie?    


Zależność ponad wszystko!

- Kompleks Kopciuszka wynika przede wszystkim z obawy przed niezależnością w stosunku do otoczenia, a tym samym czyni dziewczynę/kobietę całkowicie zależną do męża/partnera – wyjaśnia Ewa Guzowska – psycholog , psychoterapeuta, coach.

Psychologowie zgodnie podkreślają, że to w jaki sposób zostaliśmy wychowani, jak spędziliśmy dzieciństwo – ma ogromny wpływ na nasze dorosłe życie. Jeśli jako małe dziewczynki cały czas słyszałyśmy, że jesteśmy księżniczkami, że zasługujemy na księcia – możemy być bardziej „przekonane”, że naprawdę warto na niego czekać.

- Dzieciństwo wpływa na postrzeganie siebie i siebie w świecie. Pozostawia trwały sąd w dorosłym życiu kobiety. Jeśli dziewczynka od dziecka słyszy, że jest księżniczką – może oczekiwać księcia na białym koniu, które odmieni jej życie – wyjaśnia Ewa Guzowska.

W poszukiwaniu szczęścia i miłości...

Każdy szuka szczęścia i miłości, ale też każdy spotyka się z krytyką i nierozumieniem. Szczególnie jest to przykre, kiedy nie rozumieją nas najbliżsi. Zbyt często zapominamy, że aby szczęście dać – same musimy je w sobie odnaleźć. Kim są współczesne Kopciuszki? – To kobiety, które nie potrafią być niezależne. Nawet jeśli wyjdą z jednego nieszczęśliwego związku – można się spodziewać, że szybko znajdą się w kolejnym. Nie potrafią być samodzielne, mają problemy z podejmowaniem decyzji, w związku z tym potrzebują mężczyzny, który o nie zadba i będzie dla nich oparciem – tłumaczy Ewa Guzowska – psycholog , psychoterapeuta, coach.

Kochane, stać nas na dużo więcej jak pozostanie w toksycznych i niszczących relacjach. Stawajmy się coraz bardziej niezależne i podejmujmy decyzje, które sprawią, że będziemy szczęśliwe jak nigdy dotąd! 😊 

___
Źródło: o-you.pl 
Fot.: pixabay.com/pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger