sobota, 16 maja 2020

Fakty vs Mity. Przedłużanie rzęs

Kiedy zastanawiamy się nad wykonaniem konkretnej usługi – czy to depilacja laserowa, fotoodmładzanie czy przedłużanie rzęs – szukamy informacji o wskazaniach i przeciwskazaniach do wykonania zabiegu, czytamy też na różnych forach o faktach i mitach... Które z nich są zgodne z prawdą w przypadku przedłużania rzęs? 


✔ Fakty

Przede wszystkim to, że przedłużanie rzęs należy uzupełniać co dwa, trzy tygodnie. Prawdą jest również i to, że po usłudze nie musimy już malować rzęs tuszem. Usługa przedłużania rzęs trwa długo, trzeba zarezerwować na jej wykonanie nawet do 2,5 godzin. Wszystko oczywiście zależy od metody, na jaką się zdecydujemy. Ogromne znaczenie mają także kompetencje osoby, która będzie przedłużać rzęsy. Jeśli usługa zostanie przeprowadzona profesjonalnie – nie ma powodów do żadnych obaw. Po wykonaniu usługi dobrze jest aby nasze oczy nie miały kontaktu z wodą najlepiej przez 24 godz.

✔ Mity

Nieprawdą jest natomiast, że usługa ta nie jest polecana kobietom, które noszą soczewki. Noszenie zarówno soczewek jak i okularów nie jest żadnym przeciwskazaniem do tego, by mieć piękne, długie i gęste rzęsy. Kolejnym mitem jest to, że po wykonaniu usługi zaczyna nam wypadać więcej rzęs. Nie ma to nic wspólnego z prawdą, ponieważ to, że rzęsy wypadają jest procesem naturalnym. Rzęsy wypadają bez względu na to czy są przedłużone czy nie. Oczywiście pod warunkiem, że usługa została profesjonalnie przeprowadzona. Pamiętajmy, że to nie profesjonalizm niszczy rzęsy. Kolejnym mitem jest to, że przedłużone rzęsy powodują dyskomfort. Wręcz przeciwnie – są wygodne w noszeniu. A na to, czy nie ma znaczenia kto wykona usługę – każda z nas może sobie odpowiedzieć sama. Warto więc unikać tanich ofert. Przede wszystkim jakość.

✔ Szczerość nr 1!

Zanim jednak zdecydujemy się na wykonanie usługi – dobrze jest poznać jednak przeciwskazania. W dobrych salonach urody wypełnia się również ankietę, w której trzeba być szczerą i nie pisać czegoś, co jest niezgodne z prawdą – w takim przypadku możemy sobie niestety zaszkodzić. 

___
Źródło: o-you.pl 
Fot.: pixabay.com/pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger