środa, 20 stycznia 2021

Wybielanie zębów. Fakty vs mity

Szukamy odpowiedniego gabinetu, czytamy recenzje, szukamy w końcu domowych sposobów na rozjaśnienie zębów, bo trudno mówić o ich całkowitym wybielaniu. Ono kojarzy się raczej z malowaniem... Zanim zdecydujemy się na rozjaśnienie warto się dobrze zastanowić. Poniżej kilka faktów i mitów dotyczących wybielania zębów...

pixabay.com/pl/
 
Wybielanie zębów jest bezpieczne?
FAKT. Podczas usługi wybielania zębów żadna z tkanek zęba nie ulega uszkodzeniu. W zależności od stanu zębów mogą wystąpić lekkie uszkodzenia, ale byłyby one widoczne tylko w czasie badań mikroskopowych.

Po usłudze wybielania będę mieć zęby jak gwiazdy Hollywood?
MIT. Hollywoodzka biel nie istnieje w naturze. Gwiazdy filmowe mają nakładane na zęby licówki – specjalne nakładki, które dają efekt śnieżnobiałych zębów. Naturalna barwa zębów waha się od żółto-brunatnej do szaro-niebieskiej.

Przed skorzystaniem z usługi muszę usunąć kamień? 
FAKT. Przed zabiegiem konieczne jest usunięcie osadów i kamienia nazębnego, zabezpieczenie ubytków próchnicowych i określenie żywotności zębów.

Zęby mogę wybielić raz i cieszyć się na zawsze pięknym uśmiechem?
MIT. Nie można. Efekt wybielonych zębów utrzymuje się od roku do trzech lat, ale zależy od indywidualnych nawyków higienicznych i żywieniowych konkretnego pacjenta. 

W czasie ciąży i karmienia piersią nie mogę korzystać z usługi? 
FAKT. Podczas ciąży nie jest wskazane wybielanie zębów. 

Powinnam przestrzegać białej diety przez wiele miesięcy od skorzystania z usługi? 
MIT. Białej diety należy bezwzględnie przestrzegać przez trzy doby po wybielaniu zębów. Oczywiście zaleca się stosowanie jej przez dłuższy czas, aby zachować efekt na dłużej, jednak nie ma obowiązku stosowania jej przez wiele miesięcy i unikania tego, co lubimy – ciemne pieczywo, słodycze, kawa. 

Powinnam przestać palić papierosy?
FAKT. Dym papierosowy przebarwia zęby. Badania wskazują, że wolne rodniki, które powstają podczas wybielania zębów i substancje, które wdychamy kiedy palimy papierosy – podwyższają ryzyko wystąpienia nowotworu jamy ustnej. 

Przebarwienia mogą być skutkiem picia kawy, herbaty, wina – zwłaszcza czerwonego, ale również – palenia papierów. Jeśli nie myjemy zębów po każdym posiłku – fundujemy im zmianę koloru, co często jest zbyt wielkim wyzwaniem dla domowych sposobów walki z przebarwieniami. Zęby możemy rozjaśniać na wszelkie sposoby – specjalnymi pasami i żelami przeznaczonymi do rozjaśnienia, ale możemy też udać się do dentysty – najpierw na ściągnięcie kamienia, a później – zabieg rozjaśniania zębów. 

___
Źródło: magazynfamilia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger