wtorek, 29 sierpnia 2017

Modnie, bo patriotycznie?

Od kilku lat ogromnym zainteresowaniem nie tylko młodzieży, ale również starszych ludzi w ogóle, cieszy się odzież patriotyczna. Młodzi ludzie, kobiety, mężczyźni, a nawet dzieci znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Wybór jest naprawdę duży i niełatwy.


Większość z nas ma zapewne choć jedną koszulkę czy bluzę z symbolem patriotycznym. Odzież patriotyczna nawiązuje przede wszystkim do walki Polaków o niepodległość. Młodzi ludzie często wybierają koszulki z Żołnierzami Wyklętymi, czy symbolami Polski walczącej. Wytrzymałość Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby zobaczyć, że ludzie rzeczywiście chodzą w odzieży z narodowymi symbolami. Jest to modowy fenomen.


Dlaczego wybieramy to co patriotyczne? 

Być może jednym z motywów takiego wyboru jest rodzaj oddawania czci polskim bohaterom. Innym elementem, który ma znaczenie przy wyborze takiej a nie innej koszulki jest z pewnością to, że interesujemy się historią naszego kraju i jesteśmy dumni z tego, kim jesteśmy. W taki sposób również pokazujemy przynależność do kraju. Co dzień spotykamy kogoś, kto ma na sobie odzież patriotyczną. Bardzo dobrze jest to widoczne choćby 1 sierpnia, szczególnie na ulicach wielkich miast, kiedy to co krok spotykamy „Małego Powstańca”, reprezentanta „Armii Krajowej” czy „Żołnierza Wyklętego”.

Dumni!

Odzież patriotyczna zdobyła też uznanie polityków. I tak, Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Chinach założył koszulkę polo firmy Red is Bad. Również Paweł Kukiz nosił T-shirt z symbolem Narodowych Sił Zbrojnych. Odzież patriotyczna to połączenie tradycyjnych treści i nowoczesnej formy.

Też mam swoje ulubione koszulki z Surge Polonia, które chętnie zakładam – świetnie się noszą, i są pięknie wykonane. A Wy co sądzicie o modzie patriotycznej?

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl/; archiwum prywatne   

2 komentarze:

  1. A ja mam mieszane uczucia. Młodzi ludzie mają potrzebę przynależności i potrzebę bycia akceptowanymi. Stąd moim zdaniem chęć noszenia odzieży, która zaklasyfikuje ich do grupy "patriotów". Do tego dochodzi walka z wyimaginowanym wrogiem. A jak zapytasz o daty rozpoczęcia i zakończenia II WŚ, to nie wiedzą. To co to za patriotyzm?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozumiem. Moim zdaniem wynika to też z tego, że brakuje autorytetów...

      Usuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger