niedziela, 6 sierpnia 2017

Biegaj, bo ...

Z biegania jest wiele korzyści, ale czasem zdecydowanie lepiej popatrzeć nam jak inni się męczą - niż przekonać samych siebie do biegania... A może któryś z punktów poniżej zachęci nas do biegania? 😲


Biegaj, bo...

1. ...będziesz zdrowsza. Jest to dobry sposób, aby chronić organizm przed przeziębieniem, ale również niektórymi rodzajami nowotworów (raka piersi, jelita grubego). Bieganie pomaga utrzymać w dobrej kondycji serce i płuca.
2. ...zredukujesz stres. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia. Ci, którzy biegają są szczęśliwsi.
3. ...pozbędziesz się niechcianych kilogramów. Zwykle jest to jedna z głównych motywacji początkujących biegaczy. Nie tylko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale również zbudujemy masę mięśniową i poprawimy metabolizm spoczynkowy.
4. ...to jeden z najtańszych sportów. Dobre buty, spodenki i T-shirt. Nie potrzebujemy żadnego karnetu, po prostu ruszamy w trasę.
5. ...nawiążesz nowe relacje. Poznasz nowych ludzi, którzy podobnie jak Ty – biegają, mają plany na przyszłość związane z udziałem w maratonach. A może właśnie nowi znajomi zmotywują Cię do udziału w imprezach biegowych?
6. ...to dobry sposób na złagodzenie napięcia przedmiesiączkowego.
7. ...bieganie wzmacnia poczucie własnej wartości. To czas aby Podczas biegu możesz spojrzeć na nasze  swoje sprawy i problemy z dystansu.
8. ...uczysz się dyscypliny. Dzięki temu, że w grafik wpiszesz bieg – nauczysz się lepszego zarządzania własnym czasem.
9. ...ochronisz swój wzrok. Naukowcy z Narodowego Laboratorium Lawrence  Berkeley udowodnili, że bieganie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia stanów zwyrodnieniowych narządu wzroku, które spowodowane są wiekiem i zaćmą (częściowym albo całkowitym zmętnieniem soczewki oka).
10. ...będziesz mieć kontrolę nad trądzikiem. Regularne bieganie powoduje obniżenie poziomu tłuszczu we krwi, a to hamuje działanie gruczołów łojowych.
11. ...będziesz lepiej spać. W walce z bezsennością dotlenienie oraz zmniejszenie niepokoju okazuje się skuteczne i owocuje nieprzerwanym snem.
12. ...możesz! Możesz wszystko! Możesz biegać wszędzie: wokół domu, w parku, w lesie, na plaży, po schodach w bloku. Zero ograniczeń! I naprawdę czujesz, że możesz wszystko!

Powodzenia!

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

2 komentarze:

  1. Oj, ja się jakoś nie mogę przekonać do biegania. Jak wychodziłam sama, to się czułam dziwnie biegając, a jak z mężem, to wymęczona zdecydowanie zbyt szybko. Może czas na kolejne podejscie do tematu :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najważniejsza to jednak motywacja 😉 Długie dystanse Pani robiła? 😉

      Usuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger