czwartek, 7 września 2017

[WYWIAD] Podkreśl urodę ... biżuterią! 😊

Która z nas nie lubi wyszukiwać różnych pięknych nowości? 😊 Kilka miesięcy temu odnalazłam Lenee - i zakochałam się w tej biżuterii. Śliczne bransoletki towarzyszyły mi m.in podczas wywiadów, których udzieliłam dla TV Republika i TVP Lublin 😊🎥


Poniżej wywiad z pomysłodawczynią marki 🌸🎁

O sztuce wyboru odpowiedniej biżuterii, łączeniu złota ze srebrem i odnalezieniu koloru, który dla nas będzie idealny, ale również o tym, czego unikać aby nie przesadzić – opowiada Magdalena Matula – tworczyni biżuterii Lenee.

Pani Magdaleno, czym się sugerować przy wyborze biżuterii? Wybór jest duży – złoto, srebro, kamienie półszlachetne…

Na początku należy sobie zadać pytanie czy zależy nam na biżuterii na chwilę – założymy na jedną okazję, zdejmiemy i rzucimy w kąt czy może na lata, będzie towarzyszyć nam przez długi czas przy różnych okazjach. Jeśli na to drugie – to zdecydowanie wybór biżuterii z kamieni półszlachetnych oraz kruszców takich jak srebro czy złoto będzie trafny w 100%. Jedne Panie wolą srebro w czystej postaci, a inne wybiorą tylko złote. Każda z nas jest inna i to się odznacza w dodatkach, które dodają charakteru naszym kreacjom. Jest to decyzja indywidualna.

Podstawą to kolor, który idealnie do nas pasuje. Jak odnaleźć dla siebie najlepszy kolor?

Zwykle jest tak, że jednym dodatkiem podkreślamy inną naszą cechę. Kolorem włosów i makijażem podkreślamy kolor oczu, które zwracają na siebie uwagę, wabiąc rozmówcę. Ta zależność tyczy się także biżuterii i odpowiednio dobranych kolczyków, które podkreślą naszą kreację. Przykładowo przy spotkaniach biznesowych stawiamy na nienarzucający się minimalizm, drobne kolczyki oraz srebrną lub złotą bransoletkę. Są to drobne akcenty dowodzące o naszym dobrym guście. W przypadku spotkań towarzyskich chcąc się wyróżnić na tle innych warto postawić na zestaw bransoletek np. z kamieni półszlachetnych, które świetnie sprawdzą się w tej roli. Możemy postawić na swobodę eksperymentując z dostępnymi na rynku kamieniami.

Wybieramy to, co pasuje do budowy naszego ciała. Co będzie odpowiednie dla kobiety o drobnej budowie?

Niewiele kobiet dobiera biżuterię ze względu na budowę ciała. Zwykle jest to zależne od naszych indywidualnych upodobań stylistycznych, wynikających ze stylu życia, jakie prowadzimy. W pierwszej chwili można pomyśleć, że drobna budowa to oczywiście delikatna biżuteria, nie rzucająca się w oczy. Na przekór takim myślom można spojrzeć na znaną blogerkę modową Macademian Girl. Drobna, piękna kobieta uwielbiająca dużą, kolorową biżuterię, która zdecydowanie rzuca się w oczy, zawsze jest dopełnieniem każdej stylizacji. Pozwólmy sobie na szaleństwo w wyrażaniu swoich emocji.

Złoto albo srebro? Połączenie złotego naszyjnika ze srebrnymi kolczykami jest w porządku?

Zmiany odnośnie trendów doprowadziły nas do etapu, w którym możemy łączyć ze sobą złoto ze srebrem. Trzeba jednak zachować przy tym jedną kluczową regułę by nie mieszać biżuterii tworzonej w różnych stylach. Sentymentalny złoty pierścionek, który otrzymałyśmy od mamy, która to otrzymała go od swojej babci niekoniecznie będzie pasował do nowoczesnej, srebrnej bransoletki. Eksperymentujmy więc ale z umiarem.

Przez biżuterię wyrażamy siebie – to jakie jesteśmy. Nie zawsze jest tak, że nosimy biżuterię bo do nas pasuje, ale tylko dlatego, że nam się spodobała.

W takim przypadku musimy nabrać dystansu do naszych kreacji by spojrzeć na nie pod innym kątem. Jeżeli potrafimy krytycznie podejść do zestawu, który stworzyliśmy wskazując na jego niedoskonałości jesteśmy w stanie olśnić towarzystwo. Lubimy się otaczać pięknymi rzeczami. W ten sposób odznacza się nasza artystyczno praktyczna dusza.


Z drugiej strony nadmiar biżuterii też może nam zaszkodzić. I w tym przypadku sprawdza się również zasada „co za dużo to nie zdrowo”?

To praktycznie jak ze wszystkim w życiu, nigdy nie jest dobrze z czymś przesadzać. Także w tym przypadku nadmiar może zaszkodzić naszemu wizerunkowi. Minimalizm sprawdzi się w większości przypadków.

Skąd czerpie Pani inspirację?

Inspirację do tworzenia moich kolekcji czerpię z każdego dnia, pełnego zaskoczeń, wzruszeń, historii, emocji, które można zawrzeć za pomocą biżuterii. Bardzo pomocny jest przy tym kamień, przy pomocy, którego tworzę. Nie ma trwalszego materiału, który może zawrzeć tak wiele emocji w swojej barwie i kształcie. Wykorzystuję przy tym wyobraźnię pozwalającą określić wydarzenia, w jakich uczestniczą posiadaczki mojej biżuterii. Paleta barw kamieni wywodzących się z natury jest tak różnorodna, jak zaskakujące jest nasze życie.

___
Źródło: mojafigura.com  
Fot.: materiały prasowe; archiwum prywatne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger