piątek, 8 lutego 2019

Sposoby na relaks

W zabieganym świecie, kiedy jedna sprawa goni drugą – warto znaleźć czas na relaks. Każda z nas ma swoje, sprawdzone sposoby, ale może warto wypróbować coś nowego?


Po pierwsze – krótka drzemka, ale nie dłuższa jak pół godziny. Krótki sen w ciągu dnia redukuje stres i dodaje energii do dalszej pracy. Nie raz z pewnością przekonałyśmy się również o sile pozytywnego myślenia. Oczyszczenie umysłu z negatywnych myśli, pożegnanie przeszłości i toksycznych relacji poprawi nastrój i przyczyni się do tego, że zaczniemy cieszyć się teraźniejszością. Pozytywne myślenie wydziela endorfiny – czyli tak jak w przypadku treningu. Innym ze sposobów na relaks jest uszczęśliwianie innych. Pomaganie to nie tylko radość dla tych, którym sprawiamy przyjemność, ale i dla siebie samych. Przez pomoc innym czujemy się lepsi. 

Bądź sama ze sobą! 

Pozytywnego nastawienia do życia dodadzą też kwiaty. Dobrze działają na napięcia, dlatego wazon świeżych kwiatów dobrze mieć w swoim zasięgu – zarówno w domu jak i w miejscu pracy. Od czasu do czasu trzeba pobyć samej ze sobą. Jest to nie tylko dobry sposób na relaks, ale także refleksja nad swoim życiem. Leż, czytaj i naciesz się własnym towarzystwem.

Na chwilkę odłącz się od świata...  

Jednym ze skutecznych sposobów na relaks jest czytanie książek. Nic tak nie odpręży po ciężkim dniu jak ciepła herbatka, kocyk i dobra książka. A może dobrym sposobem na relaks, który nie jest tak łatwy do wprowadzenia, jest również detoks informacyjny? Może dobrze jest chociaż na kilka godzin wyłączyć radio, telefon, telewizję? Na tyle, na ile pozwalają nam obowiązki – świetnym rozwiązaniem jest wyjazd poza miasto. Warto czasem zostawić wszystkie te sprawy, które nie wymagają natychmiastowej odpowiedzi i działań. 

Jeśli jednak nie mamy możliwości aby wyjechać na krótki odpoczynek, możemy zrelaksować się we własnej łazience – domowe SPA nie wymaga wiele przygotowań, a jest idealnym sposobem na odpoczynek po męczącym dniu. Wystarczy kilka świeczek, ulubiona muzyka...

I na koniec – trening. Nic tak nie pomaga odreagować stresu jak dobry trening. Nawet jeśli jesteśmy już trochę zmęczone to i tak nie warto z niego rezygnować. Daje niesamowitą energię do działania.

A jakie są Wasze sposoby na relaks?

Przeczytaj również: 
🌷 Jak mówić o emocjach?
🌷 Domowe lemoniady. Przepisy 😊  
🌷 Dieta Alleluja! 

___
Źródło: o-you.pl
Fot. pixabay.com/pl/  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger