środa, 20 lutego 2019

Kobieto, bądź kobieca!

To, że mamy problem z wartościami i czy kulturą choćby względem starszych ludzi – wiadomo nie od dziś, ale jest też inna sprawa, która mnie – jako kobietę – dość zasmuca. Mijam w ciągu dnia setki kobiet –  piękne, uśmiechnięte, zadbane, ale mijam też i smutne, niezbyt dobrze wyglądające, o smutnych oczach... 


Chciałabym, abyśmy były dumne ze swojej kobiecości. Nic nam jej bardziej nie doda jak wiara w siebie. I żeby było jasne – nie mówię, że każda ma mieć pomalowane usta na czerwono, zrobione paznokcie i buty na wysokim obcasie, bo nie o to jakby chodzi. Chodzi mi o to, abyśmy nie bały się pokazać piękna, które jest w nas.

Piękno, które mamy w sobie - odbija się w naszych oczach. Mówi się, że świat, który nas otacza jest odbiciem świata, który nosimy w sobie. Nie raz pewnie słyszymy komplementy, że pięknie dziś wyglądamy, że w naszych oczach widać radość i szczęście. Jednak to nie wszystko. Bądźmy też bardziej kobiece również na zewnątrz – zakładajmy chętniej sukienki, spódnice i buty na obcasie czy koturnie, a rano znajdźmy czas na makijaż – nie chodzi o godzinne przesiadywanie przez toaletką, ale o ładny, naturalny makijaż, w którym będziemy się dobrze czuły. Nie chodzi o nakładanie maski, ale o delikatny makijaż, który podkreśli naszą urodę.

Wieczorem znajdźmy czas aby pomalować paznokcie, przecież co chwilkę wchodzą na rynek nowości, lakiery holograficzne stały się chyba hitem ostatnich miesięcy. Malowanie paznokci nie wymaga przecież wielu godzin. Zarezerwujmy czas tylko dla siebie, wybierzmy ulubiony lakier i do dzieła. Dbajmy również o nasze ciało, bo w zdrowym duchu...

Korzystajmy też z biżuterii, pięknych korali czy bransoletek. A torebki? Przecież to wszystko jest dla nas. Nie bójmy się naszej kobiecości, jest ona siłą! A może zbliżająca się wiosna to idealny czas aby w końcu kupić wymarzoną suknię wieczorową? Okazji aby ją założyć na pewno będzie kilka. W pięknej sukience wieczorowej poczujemy się jak księżniczki! Jesteśmy piękne, bo takie stworzył nas Bóg.

___
artykuł sponsorowany 
fot.: archiwum prywatne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger