piątek, 20 grudnia 2019

Kuchenne czary - mary

Podskakująca deska do krojenia, której czasami mamy już dość... 😊 Dobrze nam znane, prawda? Jednak sposób na jej unieruchomienie – szczególnie w przypadku kiedy mamy w ręce ostry nóż – jest bardzo prosty. Wystarczy pod deskę położyć wilgotny papierowy ręcznik i raz na zawsze pozbędziemy się problemu z przesuwającą się deską do krojenia.     


Każda z nas zapewne zna niemiłe uczucie, kiedy trzeba „coś” zrobić z tym, czego po prostu zrobiłyśmy za dużo, a co szkoda wyrzucić. Jednym z takich przypadków są resztki sosu domowej roboty, które możemy przelać do foremek na kostki lodu. Dzięki temu sprytnemu trikowi sama się zdziwisz jak często będziesz korzystała z pomysłu przechowywania resztek sosu. 

A co z sałatą, której świeżość i kruchość chciałybyśmy zachować na dłużej? Oczywiście, że i na to jest sposób! Osuszone liście sałaty wkładamy do miski, na wierzch kładziemy papierowy ręcznik i owijamy folia śniadaniową.   

Więcej cytryny w cytrynie? Dlaczego nie? I na to jest sposób. Wystarczy rolować cytryny dłonią, po płaskiej powierzchni. Dzięki temu sok, zamknięty w malutkich drobinkach miąższu – uwolni się, przez co będzie więcej soku z cytryny.

Także winogrono ma swoją niezawodną rolę do spełnia – schłodzi wino, bez pomocy lodówki. Doskonale wiemy, że wino po otwarciu ogrzewa się i nie smakuje już tak dobrze jak po wyjęciu z lodówki. Jednak aby je utrzymać schłodzone – wystarczy wrzucić do kieliszka 1 albo dwa zmrożone winogrona. Efekt nas zaskoczy.

Tarcie masła na tarce to wręcz genialny pomysł w przypadku kiedy będziemy chciały polać masełkiem ulubione dnia. Nie musimy czekać aż masło roztopi się na patelni. Doskonale w takim przypadku sprawdzi się masło starte wcześniej na tarce.

Trikiem dobrze znamy jest test na świeżość jajka. Potrzebujemy szklankę z wodą, do której wkładamy jajko. Nieświeże jajko wpłynie zaraz po zanurzeniu go w wodzie, dlatego, że na skorupce jajka znajdują się malutkie pory, do których dostaje się powietrze. Im jajko jest starsze – tym więcej powietrza się do niego dostanie. Warto więc wykonać tekst na świeżość jajka.

I ma koniec niezawodny sposób na przesolone potrawy – surowy ziemniak. Wystarczy, że obierzemy jednego czy dwa ziemniaki i wrzucimy je do gotującej się potrawy. A ziemniaki znane są przecież z tego, że doskonale wchłaniają sól. Warto spróbować, jeśli będzie taka konieczność. 

___
Źródło: o-you.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger