niedziela, 21 marca 2021

7 cytatów Ks. Pawlukiewicza

Rok temu kiedy dowiedziałam się, że Ks. Piotr Pawlukiewicz nie żyje - nie mogłam uwierzyć. Była to wiadomość, której w ogóle się nie spodziewałam, tym bardziej, że liczyłam jeszcze na wywiad z Ks. Pawlukiewiczem... Przed kilkoma laty jeździłam na 15 do Św. Anny - na kazania Ks. Pawlukiewicza. Dziś, w pierwszą rocznicę jego śmierci - publikuję kilka wybranych cytatów... 

YouTube 

🍀 Jeśli mamy kogoś obdarować miłością, to musimy sami siebie mieć, nie możemy się zatracić. Jeśli człowiek się straci, zapomni, kim jest, to nie będzie mógł się już dać tej dziewczynie czy chłopakowi, którzy są obiektami westchnień. Nie może się dać, bo przestał być sobą. 

💑 Jeśli brakuje nam w życiu Chrystusa, to gdy chcemy się zbliżyć do człowieka, możemy go strasznie poranić i na dodatek w ogóle tego nie zauważyć. Bez Chrystusa albo w ogóle się nie odnajdziemy, albo dojdzie między nami do czołowego zderzenia, albo będziemy tak uzależnieni od rodzącej się relacji, że będziemy aż chcieli wessać tę drugą osobę w siebie.

🍀 Nie proś nigdy chłopaka, żeby wypełnił twoją samotność do końca. Musisz zostać w pewnym sensie samotna, bo samotność to jest przedpokój, w którym czeka się na spotkanie z Chrystusem. 

💑 Macie jakieś problemy, posprzeczaliście się o coś i myślicie, że koniecznie musicie wyjaśnić, czyja to wina. Nieprawda. Wrzućcie sprawę na kwarantannę. Pójdziemy kiedyś do mądrego księdza, pójdziemy do psychologa, on nam wyjaśnini. Jeśli nie możemy sobie z problemem poradzić, to go zostawmy, nie próbujmy rozwiązać na siłę, bo to źle na nas wpływa, a przede wszystkim się kochamy, nie chcemy się kłócić. 

🍀 Jest wiele zakochań pięknych i szlachetnych, które nigdy nikogo nie doprowadzają do ołtarza. Mimo to były potrzebne.

💑 Im bardziej oddalamy się od Boga, tym bardziej Kościół wydaje nam się brzydki, podejrzany, tajemniczy.   

🍀 Jesteśmy świadomi naszych wewnętrznych i zewnętrznych nieszczęść, naszych niskich samoocen, zranień, niedoskonałości, grzechów i nałogów. W ogromnej jednak większości szukamy winnych, zamiast wziąć za nie odpowiedzialność. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger