czwartek, 11 marca 2021

[WYWIAD] Pomieszane role?

Do rozmowy na temat pomieszanych ról zainspirowała mnie pewna kobieta. I tak oto we trzy pracowałyśmy nad tekstem. Pytania, cóż - z życia wzięte... na pytania odpowiada Ewa Guzowska - psycholog, psychoterapeuta, coach 

pixabay.com/pl/

Pani Ewo, czy coś złego jest w tym, że okazujemy partnerowi to, że na nim nam zależy? 

Dawanie uwagi osobie z którą jesteśmy to forma wyrazu tego, że osoba jest dla nas ważna – to „najtańszy” a zarazem „najdroższy” prezent, którego nie zastąpią podarunki z powodu różnych okazji. To prezent, który możemy podarować każdego dnia bliskiej nam osobie, to coś co powoduje, że związek wzrasta, kiedy jest odwzajemniony. Należy pamiętać, że szacunek dla partnera to czasami więcej niż miłość.

Kiedy jednak okazywanie zainteresowania zaczyna być przejawem obsesji? 

Tak jak we wszystkim należy znaleźć umiar. Okazywanie zainteresowania to nie nadopiekuńczość czy chorobliwa zazdrość. Nie możemy interesować się tylko partnerem, bo wówczas nagle nie ma nas w tym związku. Zaczyna się wówczas dysharmonia, która z czasem najczęściej prowadzi do rozpadu związku… Mężczyzna ma w sobie zdobywcę, więc potrzebuje zdobywać… Trzeba dać mu szansę.

Ale może mężczyźni potrzebują tego, by okazywać im, że nam zależy? 

Oczywiście, że potrzebują, skąd inaczej mogą się tego dowiedzieć? Jaki to związek kiedy nie ma wzajemnego zainteresowania? Czy to jest związek czy raczej jakaś forma kontraktu – choć często takie związki występują. Ludzie nie chcą być sami, więc czasami coś na „siłę” próbują zbudować, jednak najczęściej bez pożądanego efektu. Mężczyźni chcą czuć się potrzebni, to dla nich ważne. 

Skąd w ogóle się bierze chęć zdobycia mężczyzny? 

Każda kobieta poszukuje mężczyzny. W związku z tym, takie cechy jak siła, status materialny, będą ważne przy wyborze swojego partnera – ojca swoich dzieci. 

Prawda boli, ale to, że partner nie jest nami zainteresowany – to fakt. Wysyłanie miliona wiadomości czy roznegliżowanych zdjęć przecież nic nie zmieni... 

Z pewnością to nie zadziała, ponieważ coś spowodowało, że stracił zainteresowanie. Atrakcyjność kobiety jest ważna dla mężczyzny, ale inne atuty tj. Inteligencja - mają też ogromne znaczenie. Zasypywanie go wiadomościami nie wzbudzi w nim pożądania na nowo, a raczej wręcz przeciwnie…

Gdzie szukać przyczyn takiego zachowania? Tak jakby całkowicie role się odwróciły – to już nie mężczyzna zdobywa, ale jest zdobywany?  

Zależy jak na to spojrzymy, bo może jest tak, że kobieta w dalszym ciągu uwodzi, a mężczyzna zdobywa… W przypadku, kiedy osoby coś poczują do siebie zaczyna się pewien rodzaj gry… Najważniejsze jeśli znajomość zaczyna przekształcać się w coś ważnego.

W związku z tym – takie zachowanie może się podobać mężczyznom? 

Być może początkowo podoba się, ale w dłuższej perspektywie zaczynają się nudzić... Mężczyźni potrzebują wyzwań, bez nich zaczynają szukać ich tam, gdzie możliwe jest ich znalezienie…

Do tego wszystkiego jeszcze plaga wysyłania nagich zdjęć, również żonatym mężczyznom. Kobiety podają się niejako na tacy... Dlaczego tak się dzieje? 

Ten temat jest trudny. To bardzo nie w porządku, że kobiety chcą odbijać mężów żonom… Być może szukają i pragną miłości, nie wiedząc najczęściej, że na czyjeś krzywdzie szczęścia nie zbuduje się. 

Kiedy kobieta jest najbardziej seksowna? 

Kiedy ma w sobie to „coś”. O gustach nie dyskutuje się, każdy będzie miał być może coś innego na myśli.

Dlaczego kobietom i mężczyznom coraz trudniej nawiązać trwałe relacje? 

Trudno zbudować jest relację, ponieważ ludzie coraz częściej nie mają relacji z samym sobą, jeśli dołączyć do tego, drugą osobę bez relacji ze sobą – cóż może z tego wyjść? Ludzie szukają szczęścia na zewnątrz, a ono nie jest stałe. Rzadko przychodzi im do głowy, że zbudowanie relacji z samym sobą to podstawa udanego związku. 

Jak znaleźć normalnego mężczyznę, i stworzyć dobry, szczęśliwy związek skoro jest tyle pokus, roznegliżowanych zdjęć – za darmo? 

Jest tyle rzeczy w koło, niemalże wszystko kipi od seksu, ale przecież zdrowy, normalny związek zawiera coś znacznie więcej... Intymność, bliskość, zrozumienie, wsparcie, podziw, szacunek, potrzebę, kontakt, widzenie... Pomimo takich trudnych czasów życzę Państwu znalezienia tej jednej osoby spośród milionów…

___
Źródło: szczyptaluksusu.pl 

2 komentarze:

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger