niedziela, 12 września 2021

Błogosławieni

Tydzień temu, w niedzielę 5 wrzenia duchowni odczytywali list pasterski Episkopatu Polski „Połączyła ich świętość” – w związku z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Poruszył mnie ten list... Dziś już cieszymy się z beatyfikacji 🙏 

- Róża otrzymała staranne wychowanie i wykształcenie. W wieku 22 lat straciła wzrok. Jej ślepota stała się wielką traumą dla rodziny, która nie umiała przyjąć jej niepełnosprawności – czytał ksiądz. – Uderzyło mnie to, że ludzie Matki mają ten jakiś szczególny wzrok. Oni patrzą z pogodnym bohaterstwem (pisał ks. Stefan Wyszyński do Matki Czackiej). W takie chrześcijaństwo ksiądz Wyszyński wpisał swoje kapłaństwo. 

W końcowej części listu usłyszeliśmy słowa: Każde z nich tę swoją drogę do świętości zawierzyło Matce Najświętszej i chcieli służyć Bogu i człowiekowi tak, jak Maryja. (...) Bóg złączył tych dwoje ludzi, tak przecież różnych i przez nich dokonał wielkich rzeczy.    


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger