niedziela, 5 września 2021

Zestaw startowy do pisania ikon

Ikony - to właśnie je kupuję najczęściej na święcenia diakonatu i święcenia kapłańskie, ale nie tylko. Także u nas w domu mamy kilka ikon. Wszystkie są piękne. Podziwiam tych, którzy piszą ikony. Od jakiegoś czasu sama przygotowuję się do pisania ikony... Dużo czytam na ten temat, dużo oglądam, ale pisanie ikon to jednak bardzo duże wyzwanie...

Pracownia Ikonograficzna Katarzyny Kobuszewskiej 

Zestaw startowy do pisania ikon składa się z dwunastu pigmentów podstawowych, dwóch pędzli wiewiórczych i syntetycznych okrągłych, pędzla syntetycznego płaskiego. W podstawowym zestawie znajduje się także rylec, moździerz, mini paletka, farba akrylowa, szlagmetal transferowy (książeczka imitacji złota), pipeta plastikowa, mikstion akrylowy 25ml (klej), szlak 30 ml (werniks), fartuch foliowy.

Pracownia Ikonograficzna Katarzyny Kobuszewskiej 

W sklepie internetowym można kupić również rylec - w obsadce długopisu, do wykonania grawerunku. Dostępne są także osłony do ikon, które wykonane są z drewna i siatki nylonowe. Bardzo ważne jest i to, że na stronie Pracowni Ikonograficznej dowiemy się o podstawach pisania ikon - jest wiele artykułów, które okazują się pomocne szczególnie dla osób, które jak ja - dopiero uczą się pisania ikon... Jaka deska do pisania ikon?  Jak powstaje podobrazie do ikony?

Zainspiruj się! 

___
artykuł sponsorowany 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger