wtorek, 16 listopada 2021

Kocie sygnały

Do opublikowania tego tekstu zainspirował mnie jeden z moich kocurów, który jest troszkę chory. I oczywiście rozmowa z doktorem, który leczy naszą małą kicie 😻 Chociaż na dziś miałam zaplanowaną publikację tekstu o prezentach dla kociarzy - tekst pojawi się 24 listopada, czyli za niecały tydzień. Opublikuję też tekst o prezentach dla kocurów 😻🎁 Uznałam, że ważniejsze jest to, by umieć odczytać znaki, jakie dają nam nasi czworonożni przyjaciele 😻😻😻

pixabay.com/pl/ 

Koty bardzo dobrze ukrywają ból. Nauczyła ich tego natura, ponieważ słabe osobniki mogą zostać odrzucone przez grupę, a inne drapieżniki tylko czekają, aby upolować chorą ofiarę. Bezcenna jest profilaktyka poprzez wizyty kontrolne u weterynarza. Zaleca się odwiedzać lekarza co nam niej dwa razy do roku - jeśli nie ma żadnych objawów choroby. 

pixabay.com/pl/ 

Oprócz wizyt, warto przyglądać się kotu i jego zmianom w zachowaniu, ponieważ mogą one zdradzić, że coś się dzieje. Oto kilka sygnałów, które powinny zwrócić naszą uwagę:

😻 nagła agresja w stosunku do Opiekuna lub innych kotów, 
😻 brak apetytu,
😻 negatywna reakcja na dotyk,
😻 załatwianie potrzeb poza kuwetą, 
😻 zmniejszona aktywność
😻 wysunięta trzecia powieka, 
😻 zmiany w wyglądzie i strukturze futra, np. czarne koty stają się brązowe, sierść staje się matowa,
😻 dyszenie, 
😻 duże wahania wagi,
😻 wymioty i biegunka,
😻 problemy z oddawaniem kału i moczu, 
😻 zmiana rutyny w życiu kota.

Jeśli zauważysz takie objawy u swojego kota, obserwuj go bacznie. Po krótkim rozpoznaniu udaj się na wizytę do weterynarza, jeśli zmiany się utrzymują. 

pixabay.com/pl/

Niektóre zachowania np.: brak apetytu i zmiejszona aktywność są uzależnione od wysokich temperatur. Jednak kiedy zauważysz takie symptomy bez czynników zewnętrznych - skontaktuj się z weterynarzem 😻 

Więcej tutaj 👈 😻

___
Źródło: Ko(t)deks Świadomego Opiekuna myKotty 😻 

2 komentarze:

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger