sobota, 8 stycznia 2022

Co zamiast słodyczy?

Ochota na coś słodkiego, natychmiast – od czasu do czasu jest znana każdej z nas. Nic w tym złego, jeśli zachowujemy umiar, ale trzeba pamiętać, że słodycze to tzw.: „puste kalorie”, bez żadnych składników odżywczych 😊

pixabay.com/pl/

Co zdrowego zamiast słodyczy? 

Przede wszystkim świeże owoce. To one dostarczają organizmowi cennych witamin i składników mineralnych, dają odczuwalne uczucie sytości. Poza tym oczywiście suszone owoce. Daktyle smakują jak czekolada, są bardzo słodkie, ale przede wszystkim dużo zdrowsze. Rodzynki, krążki jabłek, suszone mango, banany... i bakalie – mieszanka suszonych owoców i orzechów – dostarczają, poza węglowodanami i błonnikiem – cennych kwasów omega-3, witaminy E. Orzechy są bogate w zdrowe tłuszcze nienasycone, które pomagają zwalczać zły cholesterol. Dobrym sposobem na walkę ze słodyczami jest gorąca czekolada na mleku roślinnym. I pieczone owoce, które są tak pyszne! Gruszka, jabłko, banan. Pieczone jabłko z cynamonem to namiastka szarlotki. 

Musy owocowe i koktajle 

Musy owocowe – zmiksowane owoce, np. banan, gruszka, jabłko. Łączymy owoce w taki sposób, by nie podnosiły za szybko stężenia glukozy we krwi. W przypadku koktajli możemy pozwolić sobie na więcej – miksować owoce, jogurty, mleko roślinne. I dodatki! Koktajle i soki to źródło witamin, błonnika i białka.  

Każda z nas ma takie dni, w których pochłania bez problemu tabliczkę czekolady czy ptasie mleczko. Później są wyrzuty sumienia, ale doskonale wiemy jak trudne jest całkowite zrezygnowanie ze słodyczy. Zamiast doprowadzić do sytuacji w której nie będziemy mogły patrzeć na siebie w lustrze, bo oprócz dodatkowych kilogramów, słodycze mają zły wpływ na cerę – warto wprowadzić do swojego życia zdrowe zamienniki słodyczy. Efekty przyjdą szybciej niż się spodziewamy. 


2 komentarze:

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger