poniedziałek, 10 stycznia 2022

Sposoby na cienie pod oczami

Cienie pod oczami wyglądają nieestetycznie, są oznaką zmęczenia, stresu  lub choroby. Chciałybyśmy wyglądać pięknie, ale „coś” nam przeszkadza. Wysypiamy się, używamy kremów pod oczy a efekty... marne. Czy można się pozbyć cieni pod oczami? Poznaj domowe sposoby na poprawienie wyglądu skóry wokół oczu...

pixabay.com/pl/

Kiedy myślimy o domowych sposobach na cienie pod oczami, na myśl w pierwszej kolejności przychodzi nam ogórek. I słusznie. Ogórki zawierają przeciwutleniacze, zmniejszają nie tylko opuchliznę, ale także zaczerwienienia, podrażnienia. Plastry ogórka przechowujemy w lodówce, następnie pozostawiamy je na oczach na około 30 minut. Efekt – ładniejsza, widocznie poprawiona skóra wokół oczu.  

Kolejnym, sprawdzonym domowym sposobem jest ziemniak. Także i plastry ziemniaka – przed zastosowaniem – chłodzimy w lodówce. Taki okład zadziała na skórę ściągająco, ponadto będzie skuteczny w pozbyciu się zatrzymanej wody pod oczami. A przecież o to nam chodzi. 

Mleko to kolejny sposób na walkę z cieniami. Wacik maczamy w mleku, następnie przykładamy do powieki i pozostawiamy nie dłużej jak kilkanaście minut. Okład z zimnego mleka zmniejszy opuchliznę. 

Rumianek znany z właściwości rozjaśniających, poradzi sobie także w przypadku cieni pod oczami. Okłady robimy dwa razy dziennie, przez kilkanaście dni. Wystudzone saszetki, które wcześniej zaparzyłyśmy w filiżance pod przykryciem – kładziemy na powieki, na mniej więcej 15 minut. 

Zimna woda, którą być może przyzwyczaiłyśmy się przemywać twarz rano także zmniejsza zaczerwienienia i opuchliznę. Podobny efekt dadzą przykładane zimne łyżki, które wcześniej wkładamy na kilkanaście minut do lodówki. 

Domowe sposoby co prawda radzą sobie z problemem cieni pod oczami, ale trzeba pamiętać, że działają przez krótki czas. Pamiętajmy też o odpowiedniej ilości spożywanej wody – potrafi zdziałać cuda. Skóra będzie nawilżona, a niedoskonałości – zredukowane. Cienie pod oczami mogą być spowodowane zatrzymaniem zbyt dużej ilości płynów w organizmie. 

Przyczyn cieni pod oczami może być kilka, należą do nich m.in.: uwarunkowania genetyczne, wiek, alergie. Zmniejszamy spożycie alkoholu i kawy, ograniczamy palenie papierosów, z umiarem przebywamy na słońcu. I na koniec – zmywamy makijaż po całym dniu! 

___

Źródło: magazynfamilia.pl  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger