sobota, 7 maja 2022

100% siebie

Rozmowa, wyjazdy i wspólne zakupy - sposobów na pielęgnowanie więzi rodzinnych jest dużo, ale z pewnością mamy swoje ulubione, na spędzanie czasu z tymi, których kochamy najbardziej na świecie. Budowanie relacji nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli już kogoś kochamy, ktoś jest dla nas ważny – okazujemy to na różne sposoby. I to jest piękne! 😍

pixabay.com/pl/

Rozmowa – szczera, pełna emocji i uczuć, od których nigdy nie powinniśmy uciekać... Rozmowa, a nie tylko wymiana informacji. W rodzinie, ale też w przyjacielskich relacjach komunikacja powinna być budowana na zaufaniu, wsparciu, szczerości. Ileż mamy okazji do rozmowy! Rano - wspólne śniadanie, niech nie ogranicza się tylko do kilku zdań nt. tego, co musimy dziś zrobić. Na tyle, na ile to możliwe – starajmy się jeść wspólnie posiłki. Kuchnia, a szczególnie duży stół – jednoczy, bo to przy nim jest miejsce dla każdego członka rodziny. Wspólne przygotowanie posiłków, wspólne sprzątanie, to wszystko ma na celu pielęgnowanie więzi rodzinnych. A wspólny posiłek to doskonała okazja do integracji rodziny. 

Nie od dziś wiemy, że również praca łączy. Wspólne sprzątanie domu, zmywanie naczyń, ale też wspólne zakupy – to wszystko, co możemy i chcemy robić razem, dla wspólnego dobra – ma wielkie znaczenie w trosce o właściwe relacje rodzinne. 

Nie bez znaczenia jest sposób w jaki i gdzie odpoczywamy. Zwykle to sobotę i niedzielę możemy przeznaczać na wspólne spędzanie czasu. Warto, naprawdę warto chociaż przez weekend zrezygnować z telewizji i wybrać się wspólnie na spacer, wycieczkę, na basen czy na wspólny, rodzinny obiad do ulubionej restauracji. Wspólne spędzanie czasu, małe wakacje to dobry sposób aby pokazać kto jest dla nas ważny i z kim chcemy spędzić dni wolne od pracy. Na ile to możliwe – nie uciekamy w wirtualny świat. 

Cóż, nic nie łączy tak jak wspólne zakupy czy dzień w salonie urody. Mamusie i Babcie to najlepsze nasze krytyczki - przynajmniej tak jest u mnie. Wybór odpowiedniej sukienki czy bluzki też nie należy do łatwych, ale za to ile jest przyjemności we wspólnych zakupach, tych internetowych również. A później wspólna kawa, obiad... Takie spotkania i wspólne spędzanie dnia niezwykle umacnia więzi! 

Każdy chciałby być doceniany, więc nie możemy zapominać o domowych uroczystościach. Imieniny, urodziny, rocznica ślubu - warto wspólnie świętować 😍 A przy tym jest doskonałą okazją aby wzajemnie obdarować się upominkami. Wspólnie możemy też świętować sukcesy sportowe! Niech nigdy nie zabraknie nam czasu na miłość ❤

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger