sobota, 20 sierpnia 2022

Książki nie tylko na wakacje

Zanim jeszcze wyjechaliśmy na wakacje to zdążyłam poprosić Wojtka - szefa Wydawnictwa SUMUS, by stworzył listę książek, które warto przeczytać. Wakacje powolutku się kończą, co oczywiście nie znaczy, że książki odkładamy do następnych wakacji ☺ Sama, mimo, że zabieram książki na wyjazdy i zwykle też kupuję jeszcze nowe - mam trochę zaległości... ☺ Co warto przeczytać? 

pixabay.com/pl/

Krzyż Ameryki 

„Krzyż Ameryki” nie jest typową książką o pielgrzymowaniu, chociaż 190 dni pieszej wędrówki dwoma szlakami przez kontynent Ameryki Północnej wypełniała modlitwa milionów kroków. To opowieść o krzyżu, czyli o zadaniu, jakie człowiek dostaje do wykonania na swoją drogę i o nadziei, która uobecnia się w tym znaku w chwilach najcięższej próby.

Maryja. Kobieta naszych czasów

Wszystkim Kobietom, które chcą lepiej poznać Maryję, zaprzyjaźnić się z Nią, poczuć Jej bliskość w codzienności, odkryć piękno Jej świętości i kobiecości polecam książkę "Maryja Kobieta naszych czasów". Czytając pełne piękna i poezji, proste i głębokie refleksje Biskupa Antonio Bello odkryjecie jak wiele łączy każdą z nas z Miriam z Nazaretu i jak bardzo jest dla nas inspiracją i wzorem! (S. Anna Maria Pudełko AP)

Drzewo przetrwania. Ucieczka z 82. piętra

"Drzewo przetrwania" to niesamowita historia kobiety uwięzionej w płonącej wieży Manhattanu, a zarazem opowieść o tym, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkiem. 11 września 2001 roku pani Leokadia Głogowska znalazła się w samym centrum dramatycznych wydarzeń, które z przerażeniem śledził cały świat. W jednej chwili jej miejsce pracy zamieniło się w pułapkę bez wyjścia. A jednak ocalała. Dlaczego? O tym właśnie jest ta książka. Jej bohaterka dostała drugie życie, aby dać świadectwo, że miłość jest silniejsza niż nienawiść. (Bogdan Rymanowski, dziennikarz)

Miłość zwycięża, zawsze!

Wszyscy chcemy kochać i być kochanymi, w tym drugim przypadku najlepiej bezwarunkowo. Zasada ta dotyczy w takim samym stopniu świętego, jak i największego nikczemnika. Obaj pragną mieć kogoś bliskiego, obaj tak samo pragną, aby ktoś się w nich zakochał, aby ktoś przy nich po prostu był, w pełni akceptował, czekał... Cała nasza życiowa siła, wszystko to, co nas popycha do przodu, cały nasz życiowy wysiłek, to wszystko, na czym stoi świat, wynika właśnie z naszej potrzeby miłości. Z tej ogromnej, sięgającej dna ludzkiego serca tęsknoty wynikają wszystkie nasze problemy; w niej mają swoje źródło nasze emocje i uczucia, patologie i zaburzenia, ale także nasze pragnienie poświęcania się dla innych.

✔  Ewangelia na dziś. Komentarz do Ewangelii wg św. Jana

- Książka, którą będziesz trzymał w dłoni, jest owocem mojej przyjaźni z Ewangelistą Janem, a przez niego – z samym Jezusem. W poszczególnych rozważaniach dzielę się tym, co odkryłem, rozważając Słowo, którym przez liturgię Kościoła Bóg karmił mnie codziennie i które mniej lub bardziej udolnie starałem się wcielać w swoje życie. "Ewangelia na dziś" jest więc moim osobistym komentarzem do Ewangelii Janowej – Słowa, które stało się Ciałem w moim życiu.

Nie było moją ambicją tworzenie kolejnej biblijnej egzegezy – zainteresowanych naukowym ustalaniem treści poszczególnych tekstów Ewangelii odsyłam do słowników biblijnych, komentarzy i innych naukowych pozycji. Ewangelia na dziś jest zbiorem rozważań, które pierwotnie umieszczałem na jednym z portali społecznościowych, pragnąc, aby i inni mieli tę radość spotkania z Bogiem w Jego Słowie, której sam dzięki Bożej łasce doświadczam. (Ks. Piotr Spyra).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger