czwartek, 18 sierpnia 2022

Warto trenować boks?

Już nie mogę się doczekać na walkę UsykJoshua2 😎 Wczoraj trochę już wzięło mnie na wspomnienia - spotkanie z Ukraińskim mistrzem, ale dziś bardziej konkretnie o tym, co daje nam trenowanie boksu. Chodziłam na salę, zakładałam rękawice i ochraniacz na zęby i było pięknie! 

pixabay.com/pl/
 
Boks to piękny sport i niewątpliwie budzi wiele emocji, zwłaszcza kiedy w ringu spotykają się ci, którym kibicujemy. Jednak oglądać a trenować - to dwie różne historie – doskonale o tym wiedzą ci, którzy wieczorami na sali zaczynają swój bokserski trening 👊 Boks to sport dla wszystkich – dla mężczyzn i dla kobiet, ale co ciekawe - trenują także dzieci. Nigdy nie jest za późno aby rozpocząć treningi. Ograniczenia? Wystarczy mieć dobre zdrowie, bo trenować można w każdym wieku. 

W boksie przede wszystkim liczy się właściwa technika, szybkie ciosy, obrona przed ciosem przeciwnika i praca nóg. Jednak boks rekreacyjny to niekiedy również kontuzje, dlatego dobrze jest trenować w ochraniaczach - ich wybór jest bardzo duży ☺ Nie każdego ciosu da się uniknąć i nie każdy da się przewidzieć. Wiedza o tym zwłaszcza kobiety, które mają sparingi z mężczyznami ☺

Korzyści z trenowania boksu jest wiele, ale przede wszystkim koncentracja i skupienie – bardzo podobnie jak na strzelnicy. Bez wątpienia treningi poprawiają refleks i spostrzegawczość, mają ogromny wpływ na rozwój kondycji ruchowej. Najpiękniejsze jest chyba to, że po ciężkich i wymagających treningach czujemy prawdziwą satysfakcję, że dałyśmy radę, mimo, że łatwo nie było. Wbrew pozorom mniej odczuwamy zmęczenie a więcej mamy siły i chęci do życia i podejmowania kolejnych wyzwań. Systematyczne treningi bokserskie to nie tylko dodatkowy zastrzyk energii, ale także świetny sposób na modelowanie sylwetki i osiągnięcie dobrej kondycji, a również rozwinięcie wielu partii mięśni. Ciało staje się mniej podatne na urazy. 

Treningi bokserskie łagodzą stres i napięcia, przy czym pozwalają spalić sporo kalorii. Worki bokserskie są doskonałym rozwiązaniem na nadmiar energii – szczególnie po stresującym dniu, czy nieprzyjemnym wydarzeniu. Warto też mieć na uwadze, że są również przeciwskazania do trenowania boksu. Zaliczają się do nich m.in.: choroby układu krążenia, zwyrodnienia stawów. Dobrym rozwiązaniem przed rozpoczęciem treningów bokserskich jest wizyta u lekarza sportowego, który potwierdzi, że nie ma żadnych przeciwskazań do trenowania.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger