sobota, 3 września 2022

Wielka obietnica Matki Bożej

Wołanie objawień w Fatimie rozbrzmiewa wciąż w Kościele. Jak podkreślał św. Jan Paweł II jest to wołanie głęboko zakorzenione w Ewangelii. Jest to wezwanie do pokuty i modlitwy. Konkretnym wyrazem trgo wezwania jest zaproszenie do praktykowania oraz rozpowszechniania nabożeństwa pieszych sobót miesiąca. 

Wlaśnie tutaj zaczyna się rola i zaangażowanie każdego z nas, by rozpowszechniać to nabożeństwo oraz by podejmować je w swoim własnym życiu.

pixabay.com/pl/ 


🌹 🌹 🌹

WIELKA OBIETNICA MATKI BOŻEJ 

🌹 🌹 🌹


W Fatimie 13 lipca 1917 roku Matka Boża powiedziała: 

"Widzieliście piekło, do którego idą duszę biednych grzeszników. Big chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie".

"Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię Świętą wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje".

Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwolił siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 roku objawiła się siostrze Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce.

Dzieciątko powiedziało: "Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzieczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał".

Maryja powiedziała: "Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaską mi potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię Świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia".


___
Źródło: Rozważania na pierwsze soboty miesiąca; Fundacja TOTA TUA 2022 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger