niedziela, 15 kwietnia 2018

Fundacja Małych Stópek. Znasz ich?

Połączyła ich idea obrony wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazania. Tworzą społeczność, która działa i kontaktuje się za pomocą Internetu. Reagują zawsze – tam, gdzie są, a gdzie prawo do życia jest łamane.Bractwo Małych Stópek - czym jest, jak działa?

Bractwo Małych Stópek za cel uznało edukację i formowanie nie tylko siebie wzajemnie, ale idąc dalej szerzej – kształtowanie opinii publicznej. W jaki sposób działają? Otóż, tworzą różnego rodzaju grafiki i filmy oraz kampanie pro-life, dzięki czemu docierają do różnych zakątków świata – nie ograniczają się do odbiorców w kraju. A odbiorcy są różni – nie tylko zwolennicy i obrońcy życia człowieka od poczęcia – co trzeba mocno podkreślić – do naturalnej śmierci! Kampanie pro-life docierają również i do przeciwników życia ludzkiego. Jednak, co istotne w dzisiejszym, wirtualnym świecie – działania Bractwa Małych Stópek z całą pewnością mają wpływ na rzeczywistość, w której żyjemy.

A zaczęło się...

Wszystko zaczęło się od Marszu dla Życia w Szczecinie oraz duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, chociaż Fundacja Małych Stópek została powołana do życia dopiero w 2012 roku. Przed utworzeniem Fundacji, w Internecie było Bractwo Małych Stópek, które założył ks. Tomasz Kancelarczyk. Warto też wspomnieć, że Fundacja swoim zasięgiem nie ogranicza się tylko do Szczecina, ale działa na terenie całego kraju. Inicjatywy, które podejmuje Fundacja mają również zasięg międzynarodowy. Mają wpływ nie tylko na kształtowanie opinii publicznej, ale pomagają matkom, które zrezygnowały z aborcji i zdecydowały się urodzić dziecko.

Cele? 

Przede wszystkim promocja wartości, które stanowią fundament instytucji małżeństwa i rodziny, inspirowanie i wspieranie tych osób i rodzin, które tego potrzebują. To również praca formacyjna z młodzieżą – edukacja z zakresu rozwoju prenatalnego człowieka i kształtowanie postaw obrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednym z celów jest także finansowe i pozafinansowe wspieranie edukacji na temat „Ochrony życia ludzkiego w przestrzeni publicznej”.

Misja – najważniejsze...

Oczywiście misją Fundacji jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka – bez względu na warunki i okoliczności, w jakich się poczęło. Jest to powiązane z promocją odpowiedzialnego rodzicielstwa. Wszystkie działania Fundacji są skierowane na obronę życia tych najmniejszych, jeszcze nienarodzonych.
Fundację Małych Stópek można wspierać na różne sposoby, a każdy, kto w jakiś sposób pomoże – otrzyma przypinki stópek dziecka w 11. tygodniu życia prenatalnego w naturalnych rozmiarach.

Więcej o Fundacji Małych Stópek 🌸 kliknij 🌸

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger