niedziela, 22 kwietnia 2018

Misyjny bukiet. Komu go podarować?

Dzieła tworzące Papieskie Dzieła Misyjne to: Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary, Papieskie Dzieło Św. Piotra Apostoła, Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, Papieska Unia Misyjna. „Misyjny Bukiet” jest jedną z inicjatyw podjętych przez Papieskie Dzieło Św. Piotra Apostoła. Wcześniejszą inicjatywą była akcja AdoMis” – duchowa adopcja misyjnych seminarzystów. Jest to okazja nie tylko do duchowego wsparcia, ale także finansowego. 


Czas prymicji czy ślubów zakonnych już powoli minął, ale śluby, urodziny i imieniny trwają cały rok. Wybieramy się na imieniny do przyjaciół, znajomych – wiadomo, że chcemy obdarować ich czymś, co będzie piękne i szczególne. Pomysłów jest wiele, w końcu dobrze się znamy – wiemy, co sprawi im radość. Imieniny czy urodziny to też dobra okazja do refleksji nad własnym życiem i szczere odpowiedzi na pytania – czy jestem szczęśliwy? Czego w życiu szukam? Co osiągnęłam? Do czego zmierzam?

„Więcej radości jest w dawaniu niż w braniu” – trudno się z tym nie zgodzić. „Misyjny Bukiet” to inicjatywa Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła, w którą angażują się nie tylko diakoni, księża, siostry zakonne, ale także ludzie świeccy. Wsparcie i zaangażowanie się w „Misyjny Bukiet” ma na celu wyraz troski o powołania w krajach misyjnych – np. wsparcie misjonarzy w Afryce.

Inicjatywa polega na tym, że każdy, kto chciałby wesprzeć misjonarzy – dostanie kopertę, do której włoży swoją ofiarę. W taki sposób – materialnie i modlitwą – możemy złączyć się z tymi, którzy poświęcają życie, aby głosić Chrystusa w najdalszych zakątkach ziemi. W Polsce możemy cieszyć się kapłanami, którzy służą Kościołowi, sprawują sakramenty święte, ale podzielcie się tą radością z innymi, którzy czekają na kapłanów – apeluje ks. dr Maciej Będziński – dyrektor krajowy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła.

Inicjatywa „Misyjny Bukiet” cieszy się dużym zainteresowaniem. W akcję Papieskich Dzieł Misyjnych włączyli się księża prymicjanci, nowożeńcy, jubilaci. „Misyjny Bukiet” można przygotować z każdego wydarzenia – imieniny i urodziny to także dobra okazja do podzielenia się swoim sercem i dobrocią z tymi, którzy są bardziej potrzebujący niż my...

Papieskie Dzieło św. Piotra Apostoła w Polsce wspiera w tym roku trzy seminaria na Madagaskarze, jedno w Peru oraz po jednym na Mauritiusie i na Seszelach.

___
Fot.: pixabay.com/pl 

2 komentarze:

  1. szlachetny cel :) a jaka piękna inicjatywa :)
    pozdrawiam

    mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger