niedziela, 12 sierpnia 2018

Wypadają mi włosy. Co robić?

Problem wypadania włosów dotyczy chyba większości z nas, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Z pewnością wpływa na to wiele czynników – zarówno zewnętrznych i jak wewnętrznych.


Wśród wielu przyczyn wypadania włosów należy wymienić te, które są najczęstsze. Należą do nich m.in.: zmiany hormonalne, choroba, stres, stany zapalne organizmu, anomalia skóry głowy oraz źle dobrana dieta. Także częste wizyty w salonach kosmetycznych, intensywne zabiegi fryzjerskie i niewłaściwa pielęgnacja włosów mogą być przyczyną ich wypadania. Zanim jednak wybierzemy się do apteki i specjalisty – warto skorzystać z domowych sposobów, które na pewno okażą się pomocne.  Domowe sposoby w walce z przeziębieniem zwykle są skuteczne, dlaczego więc i z problemem wypadania włosów nie zmierzyć się domowymi sposobami? 

👉 Maseczka z żółtek jaj – zacznijmy od tego, że maseczka jest niezwykle łatwa w przygotowaniu. Wystarczy, że oddzielimy żółtķa od białek, rozmieszamy i nałożymy na nieumytą skórę głowy i włosy. Maseczkę pozostawiamy na około godzinę, głowę przykrywamy ręcznikiem. Następnie spłukujemy dużą ilością wody.

👉 Czosnek – okazuje się, że jest niezwykle skuteczny w walce z wypadającymi włosami. Jest to jeden z najbardziej znanych, naturalnych leków. Czosnek jest bogaty w wiele witamin. Rozgniatamy, wsmarowujemy w skórę głowy i pozostawiamy na ok. 20 min. Myjemy głowę. Mieszankę z czosnkiem stosujemy nie częściej niż raz w tygodniu.

👉 Oliwa z oliwek – zawiera jedno-nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają wpływ na wiele płaszczyzn w organizmie. Olejowanie włosów oliwą z oliwek nawilża je, zapobiega wypadaniu i pomaga odbudować strukturę zniszczonych włosów. Chroni suche i zniszczone włosy.

👉 Drożdże – odżywczy składnik. Drożdże rozpuszczamy w szklance i pijemy mieszankę. Smak nie należy do przyjemnych, ale czyż nie warto trochę pocierpieć dla urody?

👉  Sok z pokrzywy – choć pokrzywa głównie kojarzy nam się z niepotrzebnym chwastem – pomaga w walce z wypadającymi włosami. Liście pokrzywy działają wzmacniająco. 

Pamiętajmy też o tym, że nieprawidłowe uczesanie również może być przyczyną wypadania włosów. Fryzura typu „koński ogon” czy kok – przyczynia się do zaniku mieszków włosowych. Tapirowanie, rozczesywanie na siłę i zbyt ciasne wiązanie włosów mają wpływ na uszkodzenie mechaniczne włosa. Trwała ondulacja czy zbyt częste farbowanie włosów powodują osłabienie struktury włosów. 

Włosy trzeba zawsze odpowiednio pielęgnować – bez względu na porę roku, ponieważ zawsze są one narażone na szkodliwe działanie wielu czynników atmosferycznych. A lato, choć jest bardzo przyjemne – szczególnie może zaszkodzić naszym włosom. Zwłaszcza latem – promieniowanie UV, moczenie głowy w chlorowanej wodzie – przyczynia się do wypadania włosów. 

Domowe sposoby są skuteczne, ale wymagają czasu i cierpliwości. Efekty na pewno będą widoczne. Być może jedną z przyczyn wypadających włosów jest właśnie zła dieta? Może brakuje w niej witamin i minerałów? Brak niezbędnych składników odżywczych może powodować nadmierną utratę włosów. Spożywajmy to, co zdrowe – ryby, warzywa, owoce, nasiona strączkowe, mięso i produkty mleczne. 

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: archiwum prywatne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger