niedziela, 19 maja 2019

Sekrety japońskiej pielęgnacji

Są wśród nas kobiety, które mają koleżanki Japonki. Pewnie nie raz zastanawiamy się jak one to robią, że mają tak piękną, młodą i bez żadnych niedoskonałości cerę. Odpowiedzią jest oczywiście wieloetapowy rytuał pielęgnacji skóry.Oczyszczanie, złuszczanie...

Celem japońskiej pielęgnacji, która nie różni się szczególnie od pielęgnacji koreańskiej, jest przede wszystkim zlikwidowanie efektów zmęczonej skóry poprzez odpowiednią technikę masażu twarzy. Japońska pielęgnacja składa się z pięciu etapów. Najważniejsze, do czego Japonki przywiązują uwagę to dwukrotne oczyszczanie cery z makijażu i zanieczyszczeń. A przecież kondycja naszej skóry opiera się na oczyszczaniu. Do demakijażu odpowiednie będzie mleczko albo olejek, które odblokuje również pory. Do oczyszczania naskórka szukamy produktów na bazie wody - płyn do mycia twarzy, żel, naturalne mydło. Złuszczanie i masaż to kolejne etapy – zamiennie z maseczką. Istotne jest, by nie pominąć żadnego z elementu.

Masaż numer jeden?

Tak! Masaż doskonale poprawia jędrność skóry! Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie masażu z peelingiem (dwa, trzy razy w tygodniu). I oczywiście dobrze znana maska „sleeping pack”, którą nakładamy na noc – przynajmniej raz w tygodniu.

Naturalne kosmetyki przede wszystkim 😊

W japońskiej pielęgnacji bardzo ważne jest to, aby używać naturalnych kosmetyków. Jeśli już oczyściłyśmy skórę – czas na tonizację. Najczęściej wybieranym produktem przez Japonki jest tonik – lotion, który stosowany może być na dwa sposoby: delikatnie spryskać albo wklepać w twarz. Chodzi o przywrócenie naturalnego pH skóry.

Ostatnim etapem w japońskiej pielęgnacji są produkty odżywiające, które nakładamy przez wklepywanie w twarz, przy czym nie zapominamy o produktach nawilżających, które są ostatnim elementem japońskiej pielęgnacji. Wspomagają regenerację, zapewniają ochronę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Powinny posiadać składniki rozjaśniające.   

___
Źródło: o-you.pl 
Fot.: pixabay.com/pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger