sobota, 10 sierpnia 2019

Pielęgnacja dłoni

Dłonie – podobnie jak twarz - są naszą wizytówką, jednak nie zapominajmy, że po zimie wymagają starannej pielęgnacji, potrzebują konkretnej dawki nawilżenia i regeneracji. Dwa, trzy razy w tygodniu dobrze jest zrobić peeling, który usuwa martwy naskórek i rozjaśnia skórę. Można też przeprowadzić zabieg mikrodermabrazji. Dłonie będą aksamitne i przyjemne w dotyku.


Jaki krem?

Najlepiej wybierać kremy, które zawierają substancje aktywne, takie jak np.: retinol, witaminy czy peptydy. Kremy z retinolem są również dobre dla skóry twarzy. Składniki te są w stanie poprawić syntezę kolagenu, wygładzić zmarszczki i rozjaśnić skórę. Dłonie i twarz są najbardziej narażone na promieniowanie słoneczne, dlatego ważne jest, by wybierać kosmetyki, które zawierają filtry. Ponadto, w czasie zimy i chłodniejszych miesięcy dłonie są narażone na zmiany temperatur, wiatr, kontakt z wodą, co przyspiesza proces starzenia. A piękne dłonie to zadbane dłonie.
Wygląd dłoni poprawi się również kiedy wyzbędziemy się ciemnych plan, ale to wymaga czasu i cierpliwości. Silnie nawilżający krem odpowiednio nawilży skórę dłoni, dostarczy również odpowiedniej dawki składników odżywczych.

Nie zapominajmy o paznokciach!

Warto zadbać również o paznokcie i skórki. Zaczynamy od wyboru dobrego pilnika, który nie będzie niszczył paznokci. I pamiętamy też o odżywkach, które je wzmocni. Nie musimy umawiać się do kosmetyczki, aby mieć piękne paznokcie. Manicure możemy wykonać w domu. Może warto wybrać głębokie, żywe kolory? Droga do ładnych paznokci wcale nie jest taka długa...  Dłońmi wykonujemy większość zadań, dlatego wymagają one szczególnej pielęgnacji. Dobrze więc mieć zawsze przy sobie krem.

___
Źródło: o-you.pl 
Fot.: pixabay.com/pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger