wtorek, 27 sierpnia 2019

Skóra twarzy latem. Jak o nią dbać?

Wystarczy, że rankiem kilka promieni słonecznych przebije się do naszej sypialni a już poprawia nam się samopoczucie, wstajemy w lepszym nastroju i z większą energią. To jest właśnie pozytywne działanie słońca. W naszym organizmie wytwarza się witamina D. Aby ją uzupełnić wystarczy spędzać na słońcu 15 minut dziennie 🌞🌞🌞


Latem nasza skóra narażona jest przede wszystkim na silne promieniowanie UV, dlatego nie możemy zapominać o kremach z filtrami, chociaż większość kremów zawiera już filtr. To skuteczna ochrona twarzy. W czasie upałów organizm traci ok. 1,5 litra wody. Także pamiętajmy nie tylko o odpowiednich kremach, ale i o uzupełnianiu płynów i nawilżaniu skóry.

Wybieramy kremy lekkie, nawilżające i odżywcze. Braki w witaminach uzupełniamy owocami i warzywami – gdzie znajduje się więcej witamin jak nie w świeżych owocach i warzywach? Latem nie możemy sobie pozwolić np. na zabiegi wykonywane laserem, ponieważ nie wykonuje się ich w okresie letnim, ale dobrym rozwiązaniem są peelingi i maski. Zawsze latem skóra jest bardziej zmęczona i wysuszona.

Czego pragnie nasza skóra?

Witamina A – odpowiada za odnowę komórek skóry. Znajdziemy ją w nabiale, marchwi, żółtkach jajek.

Witamina C – odpowiada za budowę rusztowań kolagenowych. Znajdziemy ją w truskawkach, cytrusach, pomidorach, jagodach.

Witamina E – pomaga utrzymać skórę w dobrym stanie. Znajdziemy ją w warzywach liściastych, orzechach, produktach pełnoziarnistych.   

Biotyna – znajdziemy ją także w produktach pełnoziarnistych i jajkach.

Zadbaj o skore domowymi sposobami 😊

Dwie maseczki – łatwe w przygotowaniu i tanie. Aby wykonać pierwszą, potrzebujemy pół dojrzałego awokado. Trzeba je rozgnieść widelcem, dodać trzy łyżki jogurtu naturalnego. Taką mieszankę nakładamy na twarz, zostawiamy na 10 min, po czym zmywamy zimną, ale przegotowaną wodą. Efekt? Nawilżona skóra.
Aby wykonać drugą maseczkę będziemy potrzebowały winogrono. Wystarczy ok. 20 sztuk. I tak jak w maseczce z awokado – rozgniatamy winogrona widelcem. Nakładamy na twarz, zmywamy po 10 minutach 😊

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

4 komentarze:

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger