środa, 5 września 2018

Ciesz się dłużej opaloną skórą...

Przed rozpoczęciem kąpieli słonecznych poleca się wykonać peeling. Ma on za zadanie przygotować skórę – poprzez usunięcie zrogowaciałego naskórka. Dzięki temu nasza skóra będzie się cieszyła równomierną opalenizną na odnowionych warstwach skóry. Efekt utrzyma się dłużej, ponieważ nie ma możliwości, aby zetrzeć opaleniznę. Peelingi można stosować często. Do opalania trzeba się odpowiednio przygotować – na kilka tygodni przed opalaniem. I nie chodzi tylko o zakup nowego stroju kąpielowego, ale o odpowiednie przygotowanie ciała.


Pamiętajmy, że na zregenerowanej i odżywionej skórze opalenizna utrzyma się znacznie dłużej, dlatego nie zapominajmy też o intensywnym nawilżaniu. Nawilżanie skóry od wewnątrz jest równie istotne – dobrze jest pić ok. 2 litry wody dziennie. Dobrym rozwiązaniem w upalne dni jest także przygotowanie orzeźwiającej lemoniady. Jest ona bogata w witaminy, zdrowa i niskokaloryczna, a przy tym – pyszna.

W utrzymaniu pięknego efektu opalonej skóry pomóc może odpowiednia dieta – przede wszystkim bogata w witaminę A. Znajdziemy ją w marchewkach, pomidorach, morelach, papryce. Szczególnie latem, dla lepszego zachowania efektu opalonej skóry, zaleca się jeść wszelkie warzywa i owoce pomarańczowe i czerwone. Solarium choć jest równie niebezpieczne i szkodliwe jak długie opalanie na słońcu, także i może być przyczyną pojawienia się nowotworu, może pomóc w utrzymaniu efektu opalonej skóry, przy optymalnych 1–2 sesjach na tydzień. z pewnością pomogą w. Jednak jak we wszystkim – należy zachować umiar.

Bezwzględnie należy przestrzegać stosowania kremów z filtrem – o odpowiednich godzinach, koniecznie co 2 godziny, bo tak długo działa zawarty w kremie filtr przez dwie godziny. Nie ma też znaczenia czy przez ten czas będziemy w wodzie – po prostu nie zapominamy o stosowaniu kremu.

O ile to możliwe to również unikajmy gorących kąpieli. Zamieniajmy je na letni prysznic, dlatego, że naruszony przez słońce naskórek jest łatwiejszy na podrażnienia spowodowane przez gorącą wodę.

Która z nas nie lubi się opalać? Słońce nadaje skórze piękny odcień. Witamina D korzystnie wpływa na samopoczucie. Jednak intensywne opalanie niesie za sobą przykre skutki choćby w postaci przebarwień i przesuszenia skóry, a w konsekwencji może doprowadzić hdo raka skóry. Niektóre przebarwienia po opalaniu jest ciężko usunąć, trzeba wtedy skorzystać z pomocy kosmetologa w salonie urody. Umiar, umiar... 

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger