środa, 19 września 2018

Makijaż do pracy

Makijaż dzienny zaczynamy – zależnie od tego, ile mamy czasu – od nałożenia kremu nawilżającego, bądź od razu od nałożenia bazy pod makijaż, która nie tylko rozświetla cerę, ale po niej łatwiej też nakładać podkład. Następnie, aplikujemy – za pomocą gąbki bądź pędzelka - podkład, którego kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru naszej karnacji. Niestety to właśnie wybór odpowiedniego podkładu sprawia najwięcej trudności, ale zdecydowanie lepiej wybrać ten, który jest troszkę jaśniejszy niż za ciemny 😇


Makijaż powinien podkreślać naszą urodę, a nie być rodzajem maski, którą każdego ranka nakładamy na twarz. Odpowiedni makijaż do pracy powinien być przede wszystkim świeży i subtelny. Unikamy elementów makijażu wieczorowego, ponieważ może on być odebrany zbyt wulgarnie.

Makijaż dzienny zaczynamy – zależnie od tego, ile mamy czasu – od nałożenia kremu nawilżającego, bądź od razu od nałożenia bazy pod makijaż, która nie tylko rozświetla cerę, ale po niej łatwiej też nakładać podkład. Następnie, aplikujemy – za pomocą gąbki bądź pędzelka - podkład, którego kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru naszej karnacji. Niestety to właśnie wybór odpowiedniego podkładu sprawia najwięcej trudności, ale zdecydowanie lepiej wybrać ten, który jest troszkę jaśniejszy niż za ciemny 😇

Jeśli jest taka potrzeba – stosujemy również odpowiednie korektory. Najczęstszym problemem są z pewnością cienie pod oczami, na które – oprócz korektora – możemy zastosować inne, domowe sposoby. Niestety są one skuteczne na niezbyt długi czas.

Oznaki zmęczenia, które symbolizują cienie pod oczami – nie będą mile widziane w pracy, więc dobrze będzie je zniwelować. Jeśli mamy pryszcze, bądź drobne zmiany skórne – ograniczamy ilość nakładanego podkładu, ponieważ przyczyni się do większego ich wypuklenia i uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego.

Jednocześnie makijaż powinien ukrywać mankamenty naszej urody. Jeśli jednak zmiany skórne są ciężkie do ukrycia pod makijażem – możemy skorzystać z usług, które pomogą nam o w walce o poprawę kolorytu naszej skóry.

Następnie, pudrem transparentnym pudrujemy delikatnie całą twarz. Cienie do oczu w makijażu do pracy powinny być pastelowe. Oko możemy podkreślić dodatkowo kredką i tuszem do rzęs, ale w przypadku kiedy już jesteśmy spóźnione – lepiej z niego zrezygnować 😛 Delikatny róż na policzki, ale bez drobnego brokatu - doda świeżości naszej twarzy. I na koniec – błyszczyk albo szminka, w kolorze ust. Unikamy zdecydowanie mocnych, intensywnych kolorów. Dobrze w makijażu do pracy sprawdzą się odcienie brązu i różu. Pamiętajmy, że ten rodzaj makijażu musi być stonowany.

Makijaż powinien też być dostosowany do naszego typu urody, ale także i miejsca pracy. Dużo też zależy od rodzaju wykonywanej pracy – na przykład w branży rozrywkowej możemy pozwolić sobie na więcej niż pracując w biurze i uczestnicząc w biznesowych spotkaniach. Ważne jest też, aby makijaż dzienny wykonywać przy świetle dziennym, a wieczorowy – przy świetle sztucznym 👑👑👑

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger