środa, 17 kwietnia 2019

Co kupić dla księdza?

Jutro Wielki Czwartek. Rozpoczęcie Świętego Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek - na pamiątkę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii - chcemy w sposób szczególny wyrazić wdzięczność dla księży - naszych przyjaciół czy proboszcza... I tu pojawia się pytanie: Co kupić dla ksiedza?

Wybór prezentu zależy przede wszystkim od tego w jakiej relacji jesteśmy z księdzem, którego chcemy cymś obdarować. Jeśli kupujemy prezent wspólnie - z najbliższymi czy znajomymi - możemy pozwolić sobie na droższe prezenty, np. haftowany ornat z wizerunkiem Matki Bożej albo z wizerunkiem Chrystusa. Ornaty wykonywane są z wysokiej jakości tkanin, a wybór jest duży - od prostych po ornaty ozdobne.

Możemy też wybrać stułę, z której ksiądz będzie korzystał dość często - zależnie od tego jaki kolor stuły wybierzemy (w liturgii Kościoła wprowadzono różne kolory - opierały się one na wymowie symbolicznej). Piękne, bogato zdobione haftem stuły w różnych kolorach - mogą być dobrym pomysłem na prezent. Ksiądz zakłada przecież stułę nie tylko do mszy św., ale i innych czynności liturgicznych.


Innym pomysłem, z którego z pewnością ksiądz się ucieszy będzie haftowana bielizna ołtarzowa: korporał, palka, puryfikaterz oraz welon.

Pamiętajmy szczególnie w Wielki Czwartek o księżach z naszych parafii, o naszych przyjaciołach i znajomych, których może spotkaliśmy na pielgrzymce, podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej czy zupełnie przypadkiem. Najmniejszy nawet gest dobroci, wdzięczna pamięć, mała słodycz - czasami tylko tyle i aż tyle wystarczy...  

Ciągle szukasz prezentu dla księdza? Zainspiruj się

___
artykuł sponsorowany 
fot.: Jakobczak.pl

2 komentarze:

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger