niedziela, 7 kwietnia 2019

Kobieta w Kościele... Refleksje po konferencji.

Wczoraj wieczorem brałam udział w konferencji pt.: *Kobieta w Kościele*. Ksiądz, który głosił tę konferencję starał się odpowiedzieć m.in. na pytania: Czy kobiety zostały całkowicie zsunięte na margines w Kościele? Czy Kościół docenia kobiety?
Jako kobieta, która aktywnie działa w życiu parafii i bierze udział w różnych praktykach religijnych, cieszę się, że kobiety są w Kościele doceniane. W związku z tym, że jestem dziennikarką - często rozmawiam z księżmi, biskupami, arcybiskupem i kardynałami. Mam kontakt z księżmi, którzy są na różnych stanowiskach i nigdy w tych relacjach nie odczułam, że jestem "gorsza", tylko dla tego, że jestem kobietą 😊

Za każdym razem kiedy któryś ksiądz prosi mnie o wyrażenie swojego zdania na konkretny temat - czuję się jeszcze bardziej doceniona.

Nikt nie ma obowiązku dziękować nam za najmniejszy gest dobroci, chociaż jest to miłe 😊 Czasem na pewno warto zastanowić się nad tym, co robimy i w imię czego to robimy? Czy jeśli od konkretnego księdza nie usłyszę "Dziękuję" - przestanę się angażować w życie parafii i realizować zadania, które zostały mi powierzone?

To, że jestem kobietą nie znaczy, że nie wejdę po Mszy św. do zakrystii i nie powiem księdzu, że nie zgadzam się z tym, co mówił podczas kazania 😉 Nie bójmy się być odważne i wyrażać swoje zdanie nawet jeśli wydaje się, że może nie ma ono znaczenia...  

___
Fot.: archiwum prywatne 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger