wtorek, 30 kwietnia 2019

Stylizacje na I Komunię Świętą

I Komunia Święta to wydarzenie nie tylko ważne dla dziecka, ale i dla całej rodziny. Mimo, że jest już prawie maj i na dworze coraz cieplej - trzeba zachować umiar w stylizacji. Pamiętajmy o tym, że I Komunia Święta to uroczystość kościelna, a w Kościele obowiązują zasady...


Bez znaczenia czy jesteśmy matkami chrzestnymi czy gośćmi uroczystości - strój powinnyśmy wybierać odpowiednio do sytuacji. Pamiętajmy, że w tym dniu będzie dużo zdjęć, więc ważne jest to, aby nie popełnić gafy.

Stylizacje eleganckie i skromne, bez głębokich dekoltów, niezbyt obcisłe i o odpowiedniej długości (przed/za kolanko) - doskonale się sprawdzą. Jeśli jednak zdecydujemy się założyć sukienkę na cienkich ramiączkach, albo bez pleców - bezwzględnie musimy mieć marynarkę, bolerko bądź żakiet - przynajmniej w kościele. Ślicznie będą wyglądały sukienki koronkowe, zwłaszcza kiedy będzie ciepło. Chodzi przecież o stworzenie spójnej całości, dlatego najlepiej jest kiedy stylizacja będzie składała się maksymalnie z trzech kolorów.  

Nie wszystkie jednak lubimy sukienki, a podczas uroczystości powinnyśmy zwracać uwagę również na swój komfort i wygodę, więc jeśli bliżej nam do spodni czy spódnicy - zdecydujmy się na połączenie żakietu i spódnicy, bądź bluzeczki i spodni.

Świetny wybór to klasyczna elegancja z nutką wiosny w klasycznych barwach: granatu, beżu czy szarości. To ponadczasowe fasony, które sprawdzą się zawsze. I oczywiście hit od kilku sezonów - damski garnitur!

Na koniec to, co uwielbiam! Dodatki, które dodają elegancji każdej stylizacji. Jeśli lubimy i dobrze się czujemy w szpilkach - możemy wybrać cieliste, które przy okazji wydłużą nogi. Pięknym uzupełniem całości będzie kopertówka, bądź mała torebka. I delikatna biżuteria. Jednym słowem: elegancja i skromność 😊  

Stwórz własną, niepowtarzalną stylizację z Lejdi 💖

___
artykuł sponsorowany 
fot.: pixabay.com/pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger