niedziela, 2 sierpnia 2020

Warto biegać!

Koledzy z Komendy Stołecznej Policji zmotywowali mnie do działania 🔥🔥🔥 I dobrze, bo stres spowodowany egzaminem na prawo jazdy sprawił, że mam kilka kilogramów więcej 😲 Kilka lat temu pisałam o plusach, które wynikają z biegania - dziś dla przypomnienia... A może i ktoś się zainspiruje? 😎


👉 ... będziesz zdrowsza. Jest to dobry sposób aby chronić organizm przed przeziębieniem, ale również niektórymi rodzajami nowotworów (rak piersi, jelita grubego). Bieganie pomaga utrzymać w dobrej kondycji serce i płuca.

👉 ... zredukujesz stres. Podczas wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia. Ci, którzy biegają są szczęśliwsi.

👉 ... pozbędziesz się niechcianych kilogramów. Zwykle jest to jedna z głównych motywacji początkujących biegaczy 😎 Nie tylko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale również zbudujemy masę mięśniową i poprawimy metabolizm spoczynkowy.

👉 ... to jeden z najtańszych sportów. Dobre buty, spodenki i T-shirt. Nie potrzebujemy żadnego karnetu, po prostu ruszamy w trasę.

👉 ... nawiąże nowe relacje. Poznasz nowych ludzi, którzy podobnie jak Ty – biegają, mają plany na przyszłość związane z udziałem w maratonach. A może właśnie nowi znajomi zmotywują Ciebie do udziału w imprezach biegowych?

👉 ... to dobry sposób na złagodzenie napięcia przedmiesiączkowego.

👉 ... bieganie wzmacnia poczucie własnej wartości. To czas aby na nasze sprawy i problemy spojrzeć z dystansu.

👉 ... uczysz się dyscypliny. Dzięki temu, że w grafik wpiszesz bieg – nauczysz się lepszego zarządzania własnym czasem.

👉 ... ochronisz swój wzrok. Naukowcy z Narodowego Laboratorium Lawrence  Berkeley udowodnili, że bieganie może zmniejszyć ryzyko wystąpienia stanów zwyrodnieniowych narządu wzroku, które spowodowane są wiekiem i zaćmą (częściowym albo całkowitym zmętnieniem soczewki oka).

👉 ... będziesz mieć kontrolę nad trądzikiem. Regularne bieganie powoduje obniżenie poziomu tłuszczu we krwi, a to hamuje działanie gruczołów łojowych.

👉 ... będziesz lepiej spać. W walce z bezsennością dotlenienie oraz zmniejszenie niepokoju okazuje się skuteczne i owocuje nieprzerwanym snem.

👉 ... możesz! Możesz wszystko! Możesz biegać wszędzie: wokół domu, w parku, w lesie, na plaży, po schodach w bloku. Zero ograniczeń  I naprawdę czujesz, że możesz wszystko! Powodzenia!

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger