sobota, 26 września 2020

Dieta chrześcijańska?

Nigdy nie byłam na żadnej diecie - poza slodyczową, w której na śniadanko obowiązkowo jem ciastko i obowiązkowo małą słodycz jem wieczorem 😊 Tak po prostu mam, że nie wyobrażam sobie życia bez słodyczy 😎 ale co jakiś czas spotykam się z cudownym człowiekiem, który jest moim Przyjacielem, a który za każdym razem zaskakuje mnie efektami diety, na której niedawno był... 🍉🍐🍑🍒🍓

pixabay.com/pl/ 

I to spotkanie zainspirowało mnie do przypomnienia tekstu o Diecie Alleluja 😲 Dieta Alleluja – tylko dla osób wierzących? Oj... Inspirowana jest fragmentem Księgi Rodzaju: „Umieściłem dla was na ziemi wielorakie rośliny rodzącej nasiona oraz różne gatunki drzew, których owoce zawierają nasienie. One będą dla was pokarmem (rozdz. 1, werset 29). Dieta oparta jest przede wszystkim na produktach, które zostały wymienione w Biblii. Twórcą diety jest amerykański pastor George Malkmus. Zaletami stosowania diety jest szybki, widoczny spadek masy ciała, oczyszczenie ciała z toksyn. 

Co wolno jeść na diecie? 🍉🍐🍑🍒🍓

Według pastora Malkmusa, potrawy surowe to podstawa i powinny stanowić ok. 85% jadłospisu. Zaledwie ok. 15% może być przetworzona. Podczas diety zaleca się ograniczenie spożywania alkoholu, kawy, napojów, które zawierają kofeinę, produktów mlecznych, przetworzonych owoców i warzyw, ale również mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, jajek, czekolady oraz słodyczy.

Co, poza owocami i warzywami – można jeść? Orzechy, nasiona, rośliny strączkowe, oleje i tłuszcze roślinne, oliwę z oliwek i olej lniany. Dozwolone są napoje, które nie zwierają kofeiny, kawy zbożowe oraz soki owocowe i warzywne. Mleko zamieniamy na mleko migdałowe, bananowe albo ryżowe. A zamiast cukru – miód.

Bez konsekwencji dla zdrowia?

Stosowanie diety przez dłuższy czas może spowodować niedobór wielu składników odżywczych. Osłabić może się nasz układ odpornościowy przez wykreślenie z jadłospisu jaj, ryb i produktów mlecznych (niska zawartość białka w organizmie). Zanim zdecydujemy się na dietę – warto wybrać się do dietetyka.

___
Źródło: o-you.pl


2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe! Myślałam, że przerobiłam już wszystkie diety świata, a o tej akurat nie słyszałam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ooo, to fajnie! 😊 Ta dieta to chyba tylko dla odważnych 😎

      Usuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger