środa, 2 września 2020

Kocham - tak łatwo powiedzieć

Uwielbiam być z tymi, których kocham 💖 Rozmowa, wyjazdy i wspólne zakupy, ale też wspomnenia i przeglądanie starych albumów - sposobów na pielęgnowanie więzi rodzinnych jest dużo, ale z pewnością mamy swoje ulubione, na spędzanie czasu z tymi, których kochamy najbardziej na świecie. Budowanie relacji nie należy do najłatwiejszych, ale jeśli już kogoś kochamy – okazujemy to na różne sposoby. I to jest piękne! Już za kilkanaście tygodni Święta Bożego Narodzenia – niezwykły czas, który szczególnie sprzyja wzmocnieniu więzi rodzinnych.     


 Rozmowa – szczera, pełna emocji i uczuć, od których nigdy nie powinniśmy uciekać... Rozmowa, a nie tylko wymiana informacji. W rodzinie komunikacja powinna być budowana na zaufaniu, wsparciu, szczerości. Ileż mamy okazji do rozmowy! Rano - wspólne śniadanie, niech nie ogranicza się tylko do kilku zdań nt. tego, co musimy dziś zrobić. Na tyle, na ile to możliwe – starajmy się jeść wspólnie posiłki. Kuchnia, a szczególnie duży stół – jednoczy, bo to przy nim jest miejsce dla każdego członka rodziny. Wspólne przygotowanie posiłków, wspólne sprzątanie, to wszystko ma na celu pielęgnowanie więzi rodzinnych. A wspólny posiłek to doskonała okazja do integracji rodziny.

Nie od dziś wiemy, że również praca łączy. Wspólne sprzątanie domu, zmywanie naczyń, ale też wspólne zakupy – to wszystko, co możemy i chcemy robić razem, dla wspólnego dobra – ma wielkie znaczenie w trosce o właściwe relacje rodzinne. Nie bez znaczenia jest sposób w jaki i gdzie odpoczywamy. Zwykle to sobotę i niedzielę możemy przeznaczać na wspólne spędzanie czasu, bez wyrzutów sumienia 😊 Warto, naprawdę warto chociaż przez weekend zrezygnować z telewizji i wybrać się wspólnie na spacer, wycieczkę, na basen czy na wspólny, rodzinny obiad do ulubionej restauracji. Jesień i zima to nie tylko czas na kupowanie kurtek. Wspólne spędzanie czasu, małe wakacje to dobry sposób aby pokazać kto jest dla nas ważny i z kim chcemy spędzić dni wolne od pracy. Na ile to możliwe – nie uciekamy w wirtualny świat.

Cóż, nic nie łączy tak kobiet jak wspólne zakupy czy dzień w salonie urody 😊 Mamusie i Babcie to najlepsze nasze krytyczki - przynajmniej tak jest u mnie. Za każdym razem oglądają wywiady, których udzielam i zawsze: "Było bardzo dobrze, ale..." 😊 Wybór odpowiedniej sukienki czy bluzki też nie należy do łatwych, ale za to ile jest przyjemności we wspólnych zakupach, tych internetowych również. A później wspólna kawa, obiad... Takie spotkania i wspólne spędzanie dnia niezwykle umacnia więzi!

Każdy chciałby być doceniany, więc nie możemy zapominać o domowych uroczystościach. Imieniny, urodziny, rocznica ślubu - warto wspólnie świętować. A przy tym jest doskonałą okazją aby wzajemnie obdarować się upominkami. Wspólnie możemy też świętować sukcesy sportowe! Niech nigdy nie zabraknie nam czasu na miłość! 💖 

___
Fot.: pixabay.com/pl/  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger