poniedziałek, 21 czerwca 2021

Wakacyjna apteczka

Spakowaliśmy ulubione ciuchy: sukienki, stroje kąpielowe, klapki, a jak z apteczką? Czy aby na pewno mamy w niej wszystko to, co podczas wyjazdu może okazać się niezbędne? Czy w ogóle przewidujemy zabrać ze sobą apteczkę? 

pixabay.com/pl/ 

Niestety przeziębienie i choroba nie wybiera i nawet podczas wymarzonych i długo oczekiwanych wakacji może nas dopaść. Pół biedy jeśli na urlop wybieramy się w kraju, ale dobrze wyposażona apteczka to podstawa wakacyjnego wyjazdu, zwłaszcza za granicą. Powinna być nieodłącznym elementem bagażu. 

Zanim wyruszymy na urlop – dobrze jest zapisać kilka ważnych telefonów i adresów w miejscowości, w której spędzimy kilka najbliższych dni. Dobrze też mieć mniej więcej orientację gdzie jest najbliższa przychodnia i apteka. Zanim jednak przystąpimy do kompletowania apteczki – sprawdźmy daty ważności preparatów. Może się okazać, że to, co od lat wozimy ze sobą – nie nadaje się do użycia, a tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce. 

Co zabrać? 

W wakacyjnej apteczce niezbędne są środki na dolegliwości żołądkowe. Jest to po prostu podstawa. Niezastąpiony okazuje się również węgiel leczniczy. Także leki na chorobę lokomocyjną, gorączkę oraz leki przeciwbólowe powinny znaleźć swoje miejsce w apteczce. Koniecznie zabieramy leki na przeziębienie. Dobrze jest zabrać ze sobą preparat na ugryzienia owadów. W apteczce powinny być także nożyczki, plaster, woda utleniona, bandaże – w przypadku skaleczenia okażą się niezastąpione. Warto mieć ze sobą także maści, które mogłyby być przydatne na oparzenia czy stłuczenia. 

Oczywiście, że w czasie wakacji możemy nawet nie wyjąć apteczki z bagażu, ale lepiej mieć przy sobie wszystko to, co może się przydać w razie niezaplanowanych, zdrowotnych atrakcji 😎

___
Źródło: magazynfamilia.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger