wtorek, 23 stycznia 2018

Romanse, romanse...

💕 Niewinne początki 💕

Często zaczyna się bardzo niewinnie. Coś nas fascynuje, porusza w drugiej osobie – żart, wygląd, śmiech, sposób bycia. Zakochujemy się. Zaczynamy więcej czasu poświęcać naszemu wyglądowi, więcej też uwagi przykładamy do tego co zakładamy. Chcemy się podobać. Romans odrywa nas od codzienności, jest przyjemnym doświadczeniem, w którym często się gubimy, chociaz wtedy czujemy, że żyjemy. W romansie nie ma nudy, nie ma odpowiedzialności, przymusu. Dość często także zakochujemy się nie tyle w tej konkretnej osobie jak w wyobrażeniu o niej. Tajemniczość wciąga nas coraz bardziej, i bardziej...


💕 To po co mi romans? 💕

Każda z nas chce się czuć wyjątkowa, kochana, doceniana. Zwykle szukamy nowych doświadczeń, przygód. Ludzką potrzebą jest aby kochać i być kochanym. Romans sprawia, że czujemy się wyjątkowe, nadaje niepowtarzalny smak życiu – coś rodzi się w nas na nowo. Znowu doświadczamy tej ogromnej ekscytacji. Wydłużony czas przebywania w pracy, wyjazdy integracyjne a przede wszystkim portale społecznościowe to świetne możliwości aby nawiązywać romanse.

💕 A konsekwencje będą... 💕

Często „niewinne” romanse niosą ze sobą poważne konsekwencje – rozpad związków małżeńskich, czasami rozpad rodzin. I mimo, że nie wiemy co teraz zrobić – decyzję należy podjąć. Niekiedy trudno się wyzwolić z romansu – trudno przerwać tą relacje, czy w ogóle ją zakończyć. Każda decyzja dla którejś ze stron będzie raniacą. Czasami romanse otwierają wiele „nowych drzwi” w karierze, a potem kończą się gwałtowanie, jednak zwykle ktoś cierpi. Czasami dla kogoś taki romans, to krótka przygoda warta przeżycia, a dla kogoś innego, to niemalże związek do grobowej deski – w takim przypadku również rozstanie nie może obejść się bez ran.

💕 Uniknąć romansu? 💕

Najważniejszym krokiem jest poznać samego siebie – pokochać siebie i zzaakceptowac. Takie sytuacje często pokazują jak mało wiemy same i sobie. Chodzi przecież o to, aby unikać podejmowania złych decyzji w przyszłości a wyciągać wnioski z błędów, które popełnilyśmy w przeszłości.  Należy brać odpowiedzialność – jeśli nawiązujemy romans to trzeba też widzieć  konsekwencje z tym związane. Czego naprawdę potrzebuje? Miłości, uznania, uwagi? Może warto poszukać tego w aktualnym związku?
___
Źródło: Ewa Guzowska 
Fot.: pixabay.com/pl  

2 komentarze:

  1. Jakże prawdziwe. Zdanie które mi utkwiło notabene w głowie to "zakochujemy się nie tyle w tej konkretnej osobie jak w wyobrażeniu o niej" i chyba często ludzie mają z tym problem, a rodzi to później wiele problemów. Pozdrawiam :)
    kreatywnienafotografii.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger