środa, 13 czerwca 2018

Krav Maga!

A dziś o pięknej sztuce walki... 👊👊 
Czym charakteryzuje się Krav Maga? 

Cechą podstawową jest bazowanie w treningu na podstawowych odruchach obronnych człowieka, i takie ich wzmacnianie, aby zapewnić skuteczność w stresie – również osobie zaskoczonej i mało wytrenowanej. Techniki są proste, a metoda treningowa kształci zachowania odruchowe. Od pierwszych działań uczymy działań wobec grupy agresorów, pracując według realistycznych scenariuszy. Zakłada się i szkoli do sytuacji „paniki i chaosu”.

Czy konieczne jest doświadczenie z innych systemów walki?

Krav Maga można uczyć się w różnych programach. Inaczej pracujemy np. w czasie 5-dniowego warsztatu dla biznesmenów, a inaczej w treningu samoobrony pań, a jeszcze inaczej z żołnierzami jednostek specjalnych. Krav Maga nie stoi w sprzeczności z żadnymi innymi systemami – tzn. nabyte inne umiejętności najczęściej nie przeszkadzają w treningu KM, ale wyjątkiem są bardzo tradycyjne, zrytualizowane systemu wschodu – w takiej sytuacji konieczna jest dłuższą praca. Bywa i tak, że umiejętności boksu, karate albo zapasów stanowią dobrą podstawę do dalszej pracy – szczególnie w tzw. Grupach permanentnych. Nie jest jednak konieczne posiadanie wcześniejszych doświadczeń z innych systemów walki. Wszystkich umiejętności uczymy od podstaw.

Czy Krav Maga jest skuteczna? 

Od ponad 50 lat KM jest weryfikowana codziennie w sytuacjach militarnych lub policyjnych zagrożeń, jak również agresji wobec osób cywilnych. Sam twórca systemu Krav Maga Imi Lochtenfeld stoczył dziesiątki brutalnych walk przewodząc grupie samoobrony żydowskiej przeciw bojówkom faszystowskim, a następnie biorąc udział w akcjach Hagany (w tym również elitarnych jednostek Palmach), a później Izraelskich Sił Obrony. Dzięki ciągłej pracy ekspertów Krav Maga w Izraelu i innych krajach (USA, Brazylia, Francja i innych) oraz analizie skuteczności w realnych zagrożeniach techniki i taktyki walki Krav Maga jest uznawana za najskuteczniejszy system samoobrony świata (por. Magazyn „Black Belt”, listopad 2017).

Czym różni się Walka Wręcz KM od cywilnej Samoobrony KM?

Zasadniczy zrąb systemu oraz metody treningowe pozostają takie same. Różnice w doborze niektórych technik oraz metod treningu biorą się z różnych potrzeb żołnierza (np. Likwidacja wartowników, porwania, walka na banery czy użycie innego wyposażenia wojskowego), policjanta (taktyka i techniki interwencji) czy osoby cywilnej (np. Obrona kobiet przed gwałtem). ktyka i techniki interwencji) czy osoby cywilnej (np. obrona kobiet przed gwałtem).

___
Źródło: kravmaga.pl 
Fot.: materiały prasowe 

2 komentarze:

  1. Tak, trenowałam i do dziś mam zorany berecik :-) Tzn.pozytywnie, rzeczywiście KM może kształtować charakter człowieka. Pisałam o tym w poście "Kobieto, nadstaw drugi policzek" - jak masz ochotę poczytać, zapraszam :) http://motyw-kobiety.miejsce-akcji.pl/2016/07/26/kobieto-nadstaw-drugi-policzek/

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję, poczytam! 😊 KM ma to "coś" 👊👊

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger