czwartek, 19 października 2017

Wybieramy szczoteczki!

Szczoteczka elektryczna czy soniczna?

Zanim znalazłam swój ideał - też wydawało mi się, że używam najlepszej szczoteczki, ale kiedy właśnie zmieniłam obrotową na soniczną - wiem, że to najlepsza decyzja. Nie tylko to, że jest delikatna i piękna, ale przede wszystkim nie trzeba jej często ładować! Jest to bardzo ważne dla tych, którzy często gdzieś wyjeżdżają - także spokojnie, można nie zabierać ładowarki do szczoteczki 😉
Kto z nas nie marzy o pięknym, białym uśmiechu... W codziennym zabieganiu trudno nie zacząć dnia od kawy, później kolejnej... Picie kawy, herbaty, palenie papierosów nie sprzyja zachowaniu pięknego uśmiechu, ale szczoteczki elektryczne na pewno poprawią wygląd naszych zębów – są znacznie skuteczniejsze niż zwykłe szczoteczki, a systematyczne szczotkowanie zębów już w niedługim czasie przyniesie efekty rozjaśnienia. Chodzi o to, aby dobrać odpowiednią dla nas szczoteczkę.

Wiele z nas stało pewnie przed wyborem odpowiedniej dla siebie szczoteczki. W Internecie producenci szczoteczek elektrycznych co chwilę prezentują nowości. Wybór odpowiedniej szczoteczki nie należy do łatwych, ale kiedy poznamy właściwości konkretnych modeli – z całą pewnością wybierzemy odpowiednią szczoteczkę dla siebie.

Wśród najbardziej popularnych szczoteczek wyróżnia się: obrotowe, obrotowe – pulsacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Szczoteczki obrotowe charakteryzują się okrągłą główką, która obraca się na zmianę – raz w lewą, raz w prawą stronę. Na minutę wykonują do blisko 9.000 ruchów.

Szczoteczki obrotowe – pulsacyjne są unowocześnione, posiadają ruch dociskający do zębów (pulsacyjny). Również mają znacznie zwiększoną ilość ruchów w porównaniu do szczoteczek rotacyjnych, ponieważ w przypadku szczoteczek pulsacyjnych jest to od 20.000 do 40.000 ruchów na minutę.

Szczoteczki soniczne są chyba jedną z tych nowości, które uwielbiamy. Nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim czyszczą większą powierzchnię niż szczoteczki obrotowe. Wygląd główki - zbliżony do szczoteczki tradycyjnej, wykonują od 30.000 do 42.000 ruchów na minutę.

Szczoteczki ultradźwiękowe – ze wszystkich szczoteczek – najlepiej czyszczą kieszonki przydziąsłowe. Wytwarzają fale ultradźwiękowe, które nie są słyszalne dla człowieka.

Sposób poruszania się główki i jej kształt to nie wszystko czym powinniśmy się sugerować przy wyborze szczoteczki elektrycznej. Warto zwrócić również uwagę na jej kształt i rozmiar, ale także – moc baterii. Nie zawsze też te najtańsze i najprostsze modele okażą się najlepsze dla nas. Rozmiar szczoteczki dobieramy odpowiednio do wieku, podobnie i trwałość włosa – dobieramy do stanu wrażliwości dziąseł.

Wybór szczoteczek jest duży, dlatego warto przemyśleć zakupy, bo przecież nie chodzi tylko o to, aby kupić najdroższą szczoteczkę, ale przede wszystkim o to, aby mycie zębów stało się bardziej dokładne niż do tej pory. Możemy również poprosić stomatologa o podpowiedź w wyborze odpowiedniej szczoteczki.

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger