piątek, 20 października 2017

[WYWIAD] Makijaz slubny. Porady wizazystki.

O makijażu ślubnym opowiada Sylwia Latawska - wizażystka...Sylwio, w jaki sposób typ urody wpływa na dobór makijażu?

Makijaż jest trochę jak ubranie - odpowiednio dobrany podkreśli nasze walory. Świadomość jakim typem urody jesteśmy pozwoli nam dopasować zarówno kolorystykę jak również intensywność makijażu, dzięki czemu nasza cera będzie wyglądała świeżo i młodo, i będzie odpowiednio komponowała się z wybraną suknią.

Z niedoskonałościami cery walczy wiele z nas, ale dzień ślubu jest tak piękny i wyjątkowy, że chcemy zapomnieć o tym, co nam przeszkadza... Jak skutecznie zatuszować te niedoskonałości?

Na wszelkie niedoskonałości cery, wizażystki mają swoje tajne tricki (uśmiech). Podstawą jest dobrze dobrany podkład (a czasem kilka jego rodzajów – na różne partie twarzy i ciała) i korektory w różnych kolorach, które należy dopasować do zmian wymagających zatuszowania.

Jakie cechy łączy w sobie makijaż ślubny?

Makijaż ślubny jest trudnym makijażem, ponieważ łączy w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego i fotograficznego. Musi być świeży i subtelny, ale na tyle wyrazisty, aby na zdjęciach lub wieczornem nadal podkreślał piękno panny młodej.

Makijaż ślubny ma być nie tylko dopasowany do naszej urody, ale niejako ma odzwierciedlać nasz charakter...

Oczywiście, makijaż - tak samo jak suknia, uczesanie oraz dodatki – powinien iść w parze z naszym temperamentem. Nieśmiała, romantyczna i skromna kobieta zapewne nie zdecyduje się na czerwone trampki do sukni ślubnej bądź mocniejszy makijaż.

O czym trzeba pamiętać kiedy wykonujemy makijaż ślubny? Dlaczego tak ważne jest, aby był wykonany przez wizażystkę?

Makijaż musi współgrać z całą stylizacją ślubną, być trwały i podkreślać nasz charakter i typ urody. Doświadczona wizażystka będzie umiała połączyć wszystkie te elementy w spójną całość.

Po co makijaż próbny?

Głównie po to, aby dać pannie młodej komfort w dniu ślubu. Tego dnia nie ma już czasu na eksperymenty, podczas próby mamy natomiast możliwość wypróbować kilku makijaży, w różnej kolorystyce i intensywności. Ważne jest też to, że podczas próby mamy możliwość sprawdzenia czy cera nie zareaguje alergicznie na jakiś kosmetyk.

Jak przygotować twarz do makijażu ślubnego?

Chcąc dobrze przygotować twarz do makijażu ślubnego należy ją dobrze nawilżać (zaczynamy co najmniej kilka tygodni przed uroczystością), możemy wykonać delikatny peeling (wypróbowany już wcześniej) oraz inwestujemy w sen, aby być wypoczętą.

Jakie kolory będą dominowały w makijażu w tym sezonie?

Nie jestem zwolenniczką sezonowych trendów, bo nie każdej kobiecie mogą one pasować. Poza tym ślub jest jedną z najważniejszych uroczystości w naszym życiu - często wracamy do zdjęć i wspominamy ten dzień. Warto więc postawić na look zgodny z naszym charakterem i naszym poczuciem estetyki, a nie tylko na chwilową modę.

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: archiwum prywatne  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger