niedziela, 1 października 2017

Domowe sposoby na blizny po tradziku

Trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Niesie za sobą brak pewności siebie, poczucie bycia gorszym od innych oraz następstwa psychiczne i finansowe. Jest dość ciężki w leczeniu. Laser czy zabiegi kosmetyczne na pewno poprawią stan naszej skóry, ale trzeba zaznaczyć, że zabiegi wykonywane w salonach urody do najtańszych nie należą, zwłaszcza, że nie mówimy o jednym zabiegu...


Blizny mogą pojawić się w wyniku zaburzeń hormonalnych, ale i chorób takich jak np. nadczynność tarczycy czy chorób wątroby. Bardzo ważna jest szybka reakcja, ponieważ zmiany te mogą okazać się trudne do usunięcia.

Domowe sposoby są dobre na wszystko, a przy tym tanie – większość składników z pewnością mamy w kuchni. Jako pierwsza – kiedy myślimy o rozjaśnieniu skóry – przychodzi nam na myśl cytryna. Znane są jej właściwości, i pewnie niejedna z nas już sama przygotowała tonik, sokiem z cytryny przemywała twarz. Innym, może mniej znanym sposobem w walce z bliznami po trądziku jest olej lniany. Jest bogaty w witaminę E, zwiększa przepływ krwi i poprawia krążenie.

Skuteczna okazuje się również czysta witamina E, którą bez problemu kupimy w aptece. Najlepiej jednak stosować ją na noc, ponieważ jest tłusta. Poza tym w nocy skóra jest bardziej chłonna. We wchłonięciu witaminy E pomoże wmasowanie jej w przebarwione miejsca. Efekt? Pobudzi przepływ krwi, krążenie oraz nowe komórki skóry – do ich szybszego wzrostu.

Rumianek – naturalny wybielacz - oprócz cytryny, również może okazać się skutecznym rozwiązaniem. Ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, wybiela piegi i plamy starcze. W łatwy sposób można więc przygotować napar z rumianku, a będziemy do tego potrzebować: ½ szklanki wody dla 1 torebki rumianku – ma być to mocny napar. Dodajemy sok z cytryny. Przebarwienia przemywamy dwa razy dziennie, w efekcie ciemne plamki staną się jaśniejsze. Napar z rumianku przechowujemy w lodówce nie dłużej jak przez okres trzech tygodni.

Oczywiście ważna jest odpowiednia dieta, bogata w świeże owoce i warzywa. Najlepiej też – w miarę możliwości – rezygnować z jedzenia typu fast-food. I koniecznie pamiętajmy o dobrym nawadnianiu organizmu. Warto wiedzieć, że domowe sposoby – choć tak skuteczne – mogą sobie nie poradzić z bliznami po trądziku. Jeśli tak się stanie – najlepiej wybrać się do salonu urody, w którym kosmetolog wskaże nam odpowiednie zabiegi, które mogą znacznie wpłynąć na poprawę naszej skóry twarzy.  

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger