poniedziałek, 23 października 2017

Rozaniec Misyjny. Tydzien Misyjny trwa...

Niedziela Misyjna i Tydzień Misyjny trwa! Z pewnością dla tych z nas, którzy mają przyjaciół na misji – jest to czas szczególny. Jeśli jednak na co dzień tematyka misji nie jest nam bliska – nic straconego, ponieważ w Tygodniu Misyjnym każdy może wesprzeć misjonarzy i misjonarki, którzy w dalekich zakątkach świata głoszą Ewangelię.  
Różaniec Misyjny – czyli jaki? 

Pierwsze skojarzenie jest n pewno takie, że skoro misyjny to składa się z pięciu kolorów, które kolejno symbolizują kontynenty. Zielony – nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych oraz jest kolorem nadziei. Czerwony – podkreśla kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryki. Biały – oznacza kolor skóry Europejczyków. Niebieski – symbolizuje wody chrztu i wody Oceanu Spokojnego, na którym rozsiane są liczne wyspy. Australia jest zewsząd otoczona wyspami. Żółty – przypomina ludy Azji, najliczniejsze na świecie. Często też porównuje się ich skórę do koloru żółtego.

Modlitwa kontynentalna... 

Tak jak na Różańcu poszczególne kolory symbolizują konkretne kontynenty, tak samo kolory oznaczają modlitwę, szczególnie za ten wybrany kontynent.

🌴🌴Afryka: Boże, spojrzyj z miłością na młode Kościoły Afryki i spraw, aby coraz jaśniej widziały, że jesteś jedyną Drogą i Prawdą. Niech dzielą się tym przekonaniem ze swoimi siostrami i braćmi, którzy Cię jeszcze nie spotkali.

🌴🌴Ameryki: Dziewico z Guadelupe, Matko obu Ameryk, wstaw się u Pana, by napełnił głodem świętości cały Lud Boży i wzbudził liczne powołania. Matko Pięknej Miłości, strzeż rodziny, by żyły w zgodzie i błogosław wychowaniu dzieci i młodzieży.

🌴🌴Europa: Królowo Apostołów, Matko Jezusa Chrystusa, byłaś z Nim u początków Jego życia i misji. Przygarnij do siebie narody Europy. Ojcze, spraw, by rodziny i społeczeństwa powróciły do swoich chrześcijańskich korzeni. Niech Kościół stanie się na nowo źródłem licznych powołań misyjnych.

🌴🌴Oceania: Maryjo, dziękujemy Ci za miłość, którą obdarzasz swych synów i córki w Papui Nowej Gwinei. Dziękujemy za macierzyńską troskę o głosicieli Ewangelii Twego syna w tym kraju. Zanosimy do Ciebie błagania o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Proś Pana żniwa, by posłał robotników do winnicy swojej.  

🌴🌴Azja: Panie, wybrałeś sobie spośród narodów Azji wielu ludzi gotowych dla Ciebie na wszystko. Spraw, by świadectwo ich życia wskazywało drogę ku Tobie. Niech Azja szuka Cię żarliwie i podąża za Twoim głosem. Niech ewangeliczne ziarno zapadnie głęboko w świadomość tych ,udowi niech przyjęcie obfity plon.

Założycielką Różańca misyjnego była francuska Paulina Jaricot. Początki tej formy modlitwy misyjnej sięgają 1826 roku. Ks. abp Fulton J. Sheen – dyrektor Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary w USA odkrył na nowo misyjne korzenie Żywego Różańca. W tym roku Tydzień Misyjny rozpoczyna się Niedzielą Misyjną w dn. 22 października i potrwa do soboty.

___
Źródło: magazynfamilia.pl 
Fot.: pixabay.com/pl  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger