piątek, 21 maja 2021

Co warto wiedzieć o kwiatach i ich wręczaniu?

Kwiaty stały się w naszej kulturze nieodłącznym elementem prezentu właściwie chyba na każdą okazję. Nic dziwnego – ich urok zachwyci niejednego. Na ich widok oczy zaczynają nam błyszczeć, kąciki ust lekko unoszą się w uśmiechu i od razu poprawia nam się nastrój... 

rosebelle.pl 

A gdyby tak tę chwilę radości zatrzymać na dłużej? 

Zwykle cięte kwiaty utrzymują się w wazonie ok. 7-10 dni. I tylko przez ten czas będą cieszyć obdarowaną osobę, ale można to zmienić! Kwiaty wieczne od Rose Belle zachowują swój czar na minimum 2 lata, jest to więc doskonała alternatywa dla kwiatów ciętych. 

Sekret wiecznych kwiatów Rose Belle

Tajemnica trwałości naszych kwiatów tkwi w specjalnym procesie stabilizacji, dzięki któremu kwiaty, choć dalej żywe, zachowują swój czar nawet na kilka lat, ale to nie wszystko! Są one zbierane w fazie pełnego rozkwitu i niemal natychmiast stabilizowane. To właśnie dlatego są one tak piękne! 

A jakie, oprócz oczywistej urody, są ich pozostałe zalety?

🌹 nie potrzebują wody, jest ona wręcz niewskazana. Dzięki temu możesz je wstawić do dowolnego naczynia lub po prostu wybrać wyjątkowe Flower Boxy. Są one naszymi flagowymi produktami, ale w ofercie znajdziesz również inne wspaniałe kompozycje, a także takie cuda jak Róże w szkle czy Brylant.

🌹 zachowują swoje naturalne piękno nawet przez 2 lata! Dzięki stabilizacji Twój prezent nieustannie będzie przypominał obdarowanej osobie, że ktoś darzy ją sympatią, zaufaniem, wdzięcznością… Czyż to nie jest wspaniałe? 

🌹 wieczne róże nie wymagają specjalnej pielęgnacji, wręcz przeciwnie – nie musisz podcinać łodyg, wymieniać wody, obrywać zwiędłych już liści.  Będą żyły bez tego!

🌹 nie potrzebują światła dziennego! Czy wiedziałeś, że żywe, cięte kwiaty, aby móc przetrwać nieco dłużej, powinny być postawione w miejscu, gdzie padają promienie słońca? Z Rose Belle jest inaczej – możesz je postawić w dowolnym miejscu, a one i tak zachowają swój czar! 

🌹 mogą być doskonałym prezentem dla alergików, bowiem dzięki procesowi stabilizacji pozbawione są alergenów. Masz więc pewność, że obdarowana osoba nie będzie kichać już na sam widok kwiatów. 

🌹 nie przyciągają owadów! To ważna informacja dla tych, co nie lubią w domu nieproszonych gości. 

🌹 wieczne kwiaty możesz podarować również komuś, kto jest bardzo daleko od Ciebie! Rose Belle są o wiele trwalsze niż cięte kwiaty, wytrzymają więc nawet długą podróż.

🌹 wciąż uniwersalne, a jednak nowoczesne. Ich możliwości kompozycyjne sprawiają, że mogą być niebanalnym i naprawdę wyjątkowym prezentem, ale również doskonałym elementem wystroju wnętrz restauracji, hoteli czy kawiarni. 

Pielęgnacja wiecznych kwiatów 

Choć stabilizowane róże nie różnią się wyglądem od zwykłych, ciętych kwiatów, to jednak pielęgnacja i jednych, i drugich, jest zupełnie inna. Właściwie kwiaty wieczne nie wymagają większego zaangażowania, ale musisz pamiętać o czterech poniższych zasadach, które pomogą Ci przedłużyć ich żywotność. 

Wieczne kwiaty nie lubią wody! 

To jest właściwie najważniejsza zasada ich pielęgnacji. Decydując się na zakup Rose Belle musisz o niej pamiętać. Kwiaty wieczne, dzięki procesowi stabilizacji, nie wymagają zabiegu wymiany wody, wręcz jej nie znoszą, dlatego nie należy ich też podlewać. Unikaj również wilgotnych pomieszczeń, takich jak łazienka. Za to doskonałym miejscem będzie dla nich salon lub sypialnia. Ty oszczędzasz czas, a one Ci się odwdzięczają pięknym wyglądem przez długi czas. 

Słońce, cień czy wszystko jedno? 

Ostre promienie słońca mogą spowodować, że kolor Twoich stabilizowanych kwiatów szybciej wyblaknie, dlatego słoneczny parapet nie jest dobrym miejscem dla nich. Oczywiście nie chodzi o to, by szukać najciemniejszego kąta w domu, unikaj jedynie bezpośredniego nasłonecznienia.

Jak pozbyć się kurzu z płatków wiecznych kwiatów?

Osiadanie kurzu na kwiatach jest zupełnie naturalne. Jak się go pozbyć? W żadnym wypadku nie używaj do tego mokrej szmatki, ponieważ, jak wspomnieliśmy wyżej, kwiaty wieczne nie lubią wilgoci. Wystarczy miękki pędzelek i kilkoma, bardzo delikatnymi ruchami w prosty sposób zmieciesz nadmiar kurzu ze swojej kompozycji.

Trwałe nie oznacza, że nie są kruche!  

Kwiaty słyną ze swojej subtelności, delikatności i kruchości. Dotyczy to również kwiatów stabilizowanych, dlatego lepiej unikać częstego dotykania, żeby ich przypadkiem nie uszkodzić. 

___
Źródło: rosebelle.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Niedoskonala-ja.pl , Blogger